Türkiye Şeker Fabrikaları Personel Alımı ve İş İlanları

Türk Şeker Fabrikaları Personel Alımı

Ülkemizin şeker sektöründe en büyük şirketi olan Türk Şeker Fabrikaları personel alımı yapıyor. Her yıl büyüyerek faaliyetlerine devam etmekte olan fabrikaları ile şeker üretimi, gıda imalatı ve şeker hammaddeli kimyasal üretim yapan Türk Şeker Fabrikaları iş ilanları İşkur resmi web sitesi üzerinden yayınlanmaktadır.

Belirli aralıklarla personel alımı yapan Türk Şeker Fabrikaları iş ilanları içerisinde alım yapılacak her kadro için farklı nitelikler bulunmaktadır.

Devlet iştiraki olarak çalışan kurumun yaptığı alımlarda işe alınan personel sözleşmeli olarak görev yapacak ve belirlenen süre ile görev yerini değiştiremeyecektir.

Türk Şeker Fabrikaları Hakkında Bilgi

Merkezi Ankara’ da bulunan Türk Şeker Fabrikaları her yıl üreticilerle ortak çalışma yaparak tarım sektörünün canlı kalmasını sağlamaktadır. Bünyesinde 15 adet şeker fabrikası bulunan kurum yılda yaklaşık 2.200.000 ton şeker üretimi yapmaktadır. Kuruluş bünyesindeki fabrikalar ülkenin değişik illerinde kurulmuş ve yönetimleri tek çatı altında birleştirilmiştir.

Pancar ve nişasta şekeri üretimi yanında alkol, şlempe gibi ürünler de elde edilmektedir.

Türkiye Şeker Fabrikaları Personel Alımı ve İş İlanları

Türk Şeker Fabrikaları İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türkiye Şeker Fabrikaları personel alımı için duyurmuş olduğu iş ilanlarını kurumun resmi sitesindeki duyurular bölümünden ve İşkur sitesinden yayınlamaktadır.

İşkur resmi internet sitesi üzerinden başvuruların alındığı her kadro için ayrı ilanlar açılır. Her ilanda alınacak kişi sayısı, çalışma yeri, iş pozisyonlarına göre özel şartlar, eğitim şartı gibi şartlar belirtilmektedir.

İlanlara başvurmak isteyen adaylar İşkur resmi internet sitesi üzerinden ya da İşkur şubelerine giderek başvuru yapabilirler.

Türk Şeker Fabrikaları iş ilanları vererek her yıl işçi, mühendis, tekniker, teknisyen gibi kadrolar için alım yapmaktadır. Bu kadroların bir kısmı KPSS sınav notlarına bağlı olarak yapılırken, işçi alımları ise kura çekilişi sistemi ile yapılmaktadır. 

Adaylar işkur sitesi üzerinden başvurularını yaptıktan sonra gerekli koşulları taşıyanlar kura çekimine hak kazanır. Kura çekimi noter huzurunda gerçekleştirilmektedir. Çekiliş sonucunda çalışmaya hak kazanan adaylar istenilen evrakları hazırlayarak işe başlayabilirler.

Ancak iş şartlarını taşımadığı anlaşılan adaylar çalışma haklarını kaybederler. Bu nedenle ilan şartlarının dikkatli okunması gereklidir.

Online İş Başvurusu Linki; Resmi Başvuru Linki

Türk Şeker Fabrikaları Başvuru Şartları Nelerdir?

 • Türkiye Cumhuriyeti’nin vatandaşı olmak
 • 18 yaşını tamamlamış olmak
 • Kamusal haklardan yoksun bırakılmamış olmak
 • Devletin güvenliğine karşı suçlar ve hırsızlık, dolandırıcılık, cinsel istismar, zimmete para geçirme gibi yüz kızartıcı suçlardan dolayı ceza almamış olmak
 • Askerlik ile ilişiği olmamak; tecilli, muaf ya da yapmış olmak
 • İlanda belirtilen mezuniyet şartlarını taşımak
 • Her kadro için belirtilmiş olan diğer özel şartları taşımak
 • Güvenlik ve arşiv soruşturması sonucu olumlu olmak
 • Seyahate engel durumu olmamak
 • Tehlikeli ve ağır işlerde çalışabilir durumda olmak
 • Vardiyalı çalışma sistemine uyabilecek olmak
 • Emeklilik, yaşlılık ya da malul aylığı almamak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir