Tüpraş Personel Alımı ve İş İlanları 2019

Tüpraş Personel Alımı ve İş İlanlarıTüpraş İş İlanları & Personel Alımları;

Tüpraş bünyesine dahil olmak için yapmanız gerekenleri öğrenebilir, mevcut personel alımlarına ilişkin ilanları aşağıda bulabilirsiniz. Tüpraş tüm departmanları için personel alımları yapıyor. Açık pozisyonları ve başvuru aşamalarını yazının devamında görebilirsiniz.

Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş. (TÜPRAŞ), 1983’te Türkiye’deki rafinerilerin devlet eliyle tek çatı altında toplanması için kurulan çatı şirkettir. Kocaeli, Kırıkkale, İzmir ve Batman’da rafinerileri bulunmaktadır. Tüpraş benzin, dizel, kerosene(jet yakıtı), bitüm(asfalt), LPG vb. petrol türevlerini üretir.

Tüpraş İş Başvurusu

Tüpraş iş başvurusu yapmak için izlemeniz gereken iki adım mevcut. İlki Tüpraş bünyesine önceden hazırladığınız CV’nizi ileterek yapılır. İkinci yol ise aşağıda anlatacağımız internet üzerinden yapılan başvurulardır.

Tüpraş dönemsel olarak yaptığı personel alımlarını ilan vererek duyurmaktadır. Bu ilanlarda hangi pozisyona personel alımı yaptığını, aranılan nitelikleri ve nasıl bir iş yaptığınızı tüm detaylarıyla görebilirsiniz.

Tüpraş İşe Alım ve İnsan Kaynakları Politikası:

Tüpraş, istihdamda tanınan eşit hakların toplumsal ilerlemenin ön koşulu olduğuna inanır, bu kapsamda işe alım süreçlerinde fırsat eşitliğine özen gösterir. Koç Topluluğu Eşitlik İlkeleri ve Uygulama Prensipleri doğrultusunda işe alım ve istihdamda tek ölçü olarak işe uygunluk vasfı aranır; ayrımcılık yapmadan fırsat eşitliği sağlanır.

Tüpraş ailesine katılmak istiyorsanız sizin için uygun olan linke tıklayarak iş başvuru formumuzu doldurabilirsiniz. İşe alım sürecimizde, bu alana yapılan başvurular pozisyon nitelikleri doğrultusunda filtrelenerek uygun adaylar sınav ve görüşme süreçlerine davet edilmektedir. İlan dönemi haricinde web sayfamız üzerinden yapılan başvurular iş başvurusu havuzunda tutulmaktadır.

Özel Güvenlik Görevlisi: Tüpraş İzmir Rafinerisi’nde görev yapmak üzere Özel Güvenlik Görevlileri alınacaktır.

Adaylarda aranan koşullar;

 • En az lise mezunu, tercihen Özel Güvenlik Meslek Yüksek Okulu mezunu olan,
 • 5188 Sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun ve bu kanunun uygulanmasına ilişkin yönetmelikte belirtilen şartlara sahip olan,
 • Silahlı ÖGG kimlik kartı olan ve tercihen özel güvenlik alanında tecrübeli,
 • Özel güvenlik görevlisi olarak çalışabilecek fiziksel kondisyon ve niteliklere sahip olan,
 • 3’lü vardiya düzeninde çalışabilecek,
 • Sınav tarihinde 32 yaşından gün almamış olan,
 • Erkek adaylar için Özel Güvenlik Meslek Yüksek Okulu mezunları hariç askerlikle ilişiği bulunmayan,
 • İşe kabulü halinde sürekli olarak Aliağa’da ikamet edebilecek,
 • Tercihen MS Office programlarını kullanabilen,
 • Tercihen İngilizce bilen

Üretim Operatörü: Tüpraş İzmir Rafinerisi’nde görev yapmak üzere

Meslek Yüksek Okulları, Endüstri Meslek Lisesi, Anadolu Meslek Lisesi, Teknik Lise, Anadolu Teknik Lisesi ve Çok Programlı Liselerin;

Elektrik, Elektrik- Elektronik, Elektronik, Elektronik Haberleşme, Endüstriyel Haberleşme, Endüstriyel Elektronik, Endüstriyel Mekanik, Endüstriyel Otomasyon, Gemi Makineleri, Hidrolik ve Pnömatik, İş Sağlığı ve Güvenliği, İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, Yangınla Mücadele, Çevre Kirlenmesi ve Kontrolü, Çevre Koruma, Makine, Makine Yağları ve Yağlama Teknolojisi, Makine Ressamlığı, Makine-Resim-Konstrüksiyon, Mekatronik, Metal, Metalürji, Metalürji Malzeme, Motor, Kimya, Laboratuvar, Petrokimya, Rafineri ve Petrokimya, Proses, Telekomünikasyon, Tesviye, Torna Tesviye, Enerji, Elektrik Enerjisi Üretim-İletim ve Dağıtımı, İnşaat, Kaynak

bölümlerinden mezun Üretim Operatörleri alınacaktır.

Adaylarda aranan koşullar;

 • 3’lü vardiya düzeninde çalışabilecek,
 • 1989 ve sonrası doğumlu,
 • Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmayan,
 • Çok Tehlikeli İşlerde çalışmaya engel sağlık sorunu bulunmayan,
 • Kapalı mekan, dar alan ve yüksekte çalışmaya engeli olmayan,
 • İşe kabulü halinde sürekli olarak Aliağa’da ikamet edebilecek,
 • Tercihen MS Office programlarını kullanabilen,
 • Tercihen İngilizce bilen

Tüpraş İş Başvuru Formu

Tüpraş iş başvuru formunu yayınlamışsa bunu bilgisayarınıza indirebilir ve yazdırabilirsiniz. Eğer başvurunuzu doğrudan Tüpraş üzerinden yapmayacaksanız başvuru formuna ihtiyacınız yok. Aşağıdaki bağlantı üzerinden online iş başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

Online İş Başvurusu Linki; Resmi Başvuru Linki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir