Petkim Personel Alımı ve İş İlanları

Petrokimyasal hammadde üretimi yapmakta olan PETKİM sürekli olarak yenilenmeye ve gelişmeye devam etmektedir. Büyümeye devam etmekte olan ve çeşitli kadrolarda ihtiyaçları artan PETKİM personel alımı yapmayı da sürdürmektedir.

PETKİM iş ilanları firmanın kendi bünyesinde bulunan insan kaynakları birimi tarafından belirlenen kadro unvanları ve sayılarına uygun olarak hazırlanmakta ve gene firmanın kendi resmi sitesinde yayınlanmaktadır.

PETKİM Hakkında Bilgi

PETKİM 1971 yılında Çanakkale’de kurulmuştur. İlk açıldığı dönemlerde sadece plastik üretimi yapan firma otomobil sektörünün gelişmesi ile Petlas firmasını bünyesine ekleyerek otomobil lastiği üretimine başlamıştır. PETKİM kimyasal üretimler yapmakta ve çeşitli hammaddeleri işleyerek kullanıma hazır hale getirip modern üretim yapılabilecek içerikler üretmektedir.

Günlük hayatımızda kullandığımız pek çok üründe izi bulunan PETKİM otomotiv, elektronik, elektrik, ambalaj, tarım, tekstil, deterjan, boya, kozmetik gibi pek çok alanda üretilen ürünlerin hammaddelerini işlemektedir.

Yurtdışına da büyük ölçüde ihracat yapmakta olan firma ülke ekonomisinin önemli değerlerinden birisidir.

Petkim Personel Alımı ve İş İlanları

PETKİM İş İlanlarına Başvuru ve İşe Alım Aşamaları

PETKİM personel alımı yapacağı dönemlerde iş ilanlarını internet üzerinden kendi insan kaynakları sayfasında yayınlamaktadır. PETKİM iş ilanları diğer kariyer sitelerinde yayınlanmamaktadır.

PETKİM ilanlarına başvurabilmek için firmanın kendi internet sitesi üzerinden insan kaynakları sayfasına giriş yapmak ve sistemde yayınlanmış olan formları doldurmak yeterlidir; Resmi Başvuru Linki

Açılan ilan için yeterli sayıda başvuru alındıktan sonra bunlar insan kaynakları birimi tarafından değerlendirilerek uygun görülen kişiler görüşmeye çağırılmaktadır.

Ayrıca alım yapılmayan ve ilan yayınlanmayan dönemlerde firmanın insan kaynakları sayfası üzerinde oluşturulan özgeçmişler de sistem havuzunda biriktirilerek gerekli durumlarda değerlendirilmeye alınmaktadır.

PETKİM iş ilanlarında belirtilen şartları taşıyan adaylar arasından belirlenenler görüşme için İzmir ofisine çağırılmakta ve buradaki görüşmelerden sonra aday işe uygun ise işe alım işlemleri gerçekleştirilmektedir.

PETKİM işe alım aşamalarında hiçbir şekilde göçmenlik belgeleri, sigorta ya da farklı isimler altındaki herhangi bir ödeme için ücret, adaya ait finansal bilgiler talep edilmez.

Tüm PETKİM personeli yazışmalarında ve işe alım süreçlerinde aynı uzantılı mail adreslerini kullanmaktadır. Bu nedenle ‘petkim.com.tr’ uzantılı olmayan mail adreslerinden gelen postalara güvenmeyiniz.

PETKİM Çalışma Şartları

PETKİM işe yeni başlayan personeline şirkete kısa sürede uyum sağlayabilmeleri için uyum ve işbaşı eğitimleri vermektedir. Bu eğitimlerle hedeflenen yeni çalışanlarına şirketin vizyon, misyon ve hedeflerini tanıtmak, şirket ilke ve değerlerini, kurallarını, işi ve iş ortamını en çabuk şekilde öğretmektir.

Tüm çalışanlarının sosyal haklarını ve şirket içi haklarını eksiksiz olarak yerine getirmekte olan şirket aynı zamanda stajyer alımı da yapmaktadır.

Şirketin çalışanlarına ödemiş olduğu maaşlar ilk giriş için asgari ücretin üzerinde olup çalıştıkları birimlere göre değişmektedir ve düzenli olarak artmaktadır.

Firma ayrıca çalışanlarına ödediği kıdem primi, düzenlenen sosyal etkinlikler, talebe bağlı oluşturulan diyet menü, ödüllendirme sistemi gibi pek çok uygulamaları ile de çalışanlarına vermiş olduğu değeri göstermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir