İSKİ Personel Alımı ve İş İlanları 2019

İSKİ Personel Alımı ve İş İlanlarıİSKİ İş İlanları & Personel Alımları;

İSKİ bünyesine dahil olmak için yapmanız gerekenleri öğrenebilir, mevcut personel alımlarına ilişkin ilanları aşağıda bulabilirsiniz. İSKİ tüm departmanları için personel alımları yapıyor. Açık pozisyonları ve başvuru aşamalarını yazının devamında görebilirsiniz.

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (kısaca İSKİ), 1981 yılında kuruldu ve 1984 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin himayesi altına alındı. Ayrıca eski idare binasının yerine meydan, park ve zemin altı otopark yapılmaktadır.

Görevleri;

 • İçmesuyu temin etmek;

İçtiğimiz suyu temin etmek ve hatta temizliğinden sorumlu olmak tam olarak İSKİ’nin görevi.

 • Atıksuları toplamak, arıtmak ve uzaklaştırmak;

Evimizde kullandığımız ve lavabomuzdan akan giden tüm suların toplanması, arıtılması ve yeniden kullanabilecek hale getirilmesi de İSKİ’nin görevi.

 • Su havzalarını korumak;

Su havzaları korunmalı ki gelecek nesillere aktarılmalı. Geleceğimiz olan suyumuzun korunması da tabii ki İSKİ’nin görevi.

 • Dereleri ıslah etmek.

İSKİ İş Başvurusu

İSKİ iş başvurusu yapmak için izlemeniz gereken iki adım mevcut. İlki İSKİ bünyesine önceden hazırladığınız CV’nizi ileterek yapılır. İkinci yol ise aşağıda anlatacağımız internet üzerinden yapılan başvurulardır.

İSKİ dönemsel olarak yaptığı personel alımlarını “İSKİ personel alımı” ilan vererek duyurmaktadır. Bu ilanlarda hangi pozisyona personel alımı yaptığını, aranılan nitelikleri ve nasıl bir iş yaptığınızı tüm detaylarıyla görebilirsiniz.

Çalışabileceğiniz İSKİ Tesisleri:

İçmesuyu arıtma tesisleri:

 • Kâğıthane İçmesuyu Arıtma Tesisi
 • Ömerli İçmesuyu Arıtma Tesisi
 • İkitelli (FSMH) İçmesuyu Arıtma Tesisi
 • Büyükçekmece İçmesuyu Arıtma Tesisi
 • Elmalı İçmesuyu Arıtma Tesisi

Atıksu arıtma tesisleri:

 • Yenikapı Atıksu Ön Arıtma Tesisi
 • Baltalimanı Atıksu Ön Arıtma Tesisi
 • Büyükçekmece Atıksu Ön Arıtma Tesisi
 • Üsküdar Atıksu Ön Arıtma Tesisi
 • Kadıköy Atıksu Ön Arıtma Tesisi
 • Küçükçekmece Atıksu Ön Arıtma Tesisi
 • Küçüksu Atıksu Ön Arıtma Tesisi
 • Ataköy Atıksu Biyolojik Arıtma Tesisi
 • Tuzla Atıksu Biyolojik Arıtma Tesisi
 • Paşaköy Atıksu İleri Biyolojik Arıtma Tesisi
 • Terkos Atıksu İleri Biyolojik Arıtma Tesisi
 • Bahçeşehir Atıksu Biyolojik Arıtma Tesisi

Bahsettiğimiz tüm bu tesislerde kendinize ve yeteneklerinize uygun işler bulmak aslında zor değil sadece İSKİ personel alımı zamanlarını takip etmeniz ve ona göre başvuru yapmanız gerekmektedir. İSKİ personel alımı esnasında genellikle online başvuru yerine elden CV kabul etmekte ve ona göre pozisyonları belirlemektedir. Siz de yakınınızdaki tesise gidip açılan ilan var mı ya da hangisi size uygun buna göre başvurularda bulunabilirsiniz. Tabii ki belli bir eğitime ve sınavlara tabii tutulmanız olası olacaktır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren İSKİ, çalışma olanakları sayesinde çok sayıda kişinin çalışmak istediği bir kamu kurumuna dönüşmüştür. Her sene bünyesine çok sayıda iş başvurusu gerçekleştirilmektedir.  İSKİ çok sayıda kişiye staj ve iş olanakları sunmakta olan bir kurumdur. İlanlar yayınladığı an iş başvurusu formu, başvuru şartları ve başvuru tarihleri gibi tüm detaylar İSKİ web adresi olan http://www.iski.istanbul/web sitesinde yayınlanacaktır. Aynı zamanda İSKİ iletişim bilgileri aşağıda yer almaktadır.

 • Adres: Güzeltepe Mahallesi Alibey Caddesi No:7 34060 Eyüp/İSTANBUL
 • Tel: 0212 321 00 00 – 0212 301 20 00

İSKİ Vezne Bilgileri

https://www.iski.istanbul/web/tr-TR/musteri-hizmetleri/vezneler

İSKİ Şube Bilgileri

Müşteri memnuniyetini esas alan ve müşteri hizmetlerinde modern uygulamaları takip eden Kurumumuz, Şube Müdürlüklerimize gelen İstanbulluların yerinden yönetimin en gelişmiş örnekleriyle işlemlerini gerçekleştirmeleri için çalışmaktadır.

Müşteri odaklı hizmet anlayışıyla ve müşteri memnuniyeti ilkesiyle hizmet üreten İdaremiz, vatandaşların evrak onayı için masadan masaya gezmeden, herhangi bir hususta Şube Müdürlüklerine uğradıklarında, abonelik işlemlerinden kanal ruhsat işlerine kadar yaptırmak istedikleri işlemlerde bekleme sürelerini minimuma indirmektedir.

İSKİ Başvuru Şartları:

İSKİ memur alımı sürecinde adaylardan talep edilen şartlar şu şekilde olacak;

 •  İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibarıyla öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2018 yılı Kamu Personel Seçme Sınavına girmiş ve belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak.
 •  Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.
 •  Bilgisayar İşletmeni kadrosu için M.E.B.’den Onaylı Bilgisayar İşletmeni Sertifikası Sahibi Olmak veya mezun olduğu okulda bilgisayar dersi gördüğünü belgelemek.
 •  3 (üç) sıra numaralı Mühendis (Erkek) kadrosu için başvuruda bulunacak olan adayların Çevre Mühendisliği alanı ile ilgili bir Yüksek Lisans programından mezun olmak ve Son 5 Yıl İçerisinde İngilizceden YDS ya da eşdeğer bir sınavdan en az C seviyesinde puan almış olmak.
 •  4 (dört) sıra numaralı Mühendis (Kadın) kadrosu için başvuruda bulunacak olan adayların Çevre Mühendisliği alanı ile ilgili bir Yüksek Lisans programından mezun olmak ve Son 5 Yıl İçerisinde İngilizceden YDS ya da eşdeğer bir sınavdan en az C seviyesinde puan almış olmak.
 •  9 (dokuz) sıra numaralı Mühendis kadrosu için başvuruda bulunacak olan adayların Son 5 Yıl İçerisinde İngilizceden YDS ya da  eşdeğer bir sınavdan en az C seviyesinde puan almış olmak.
 •  12 (Oniki) sıra numaralı Mühendis kadrosu için başvuruda bulunacak olan adayların Geoteknik, Geoteknik ve Zemin Mekaniği Yüksek Lisans programlarının birinden mezun olmak ve Son 5 Yıl İçerisinde İngilizceden YDS ya da eşdeğer bir sınavdan en az C seviyesinde puan almış olmak.
 •  13 (Onüç) sıra numaralı Mühendis kadrosu için başvuruda bulunacak olan adayların Hidrolik, Hidrolik ve Su Kaynakları Yüksek Lisans programlarının birinden mezun olmak ve Son 5 Yıl İçerisinde İngilizceden YDS ya da eşdeğer bir sınavdan en az C seviyesinde puan almış olmak.
 •  15 (Onbeş) sıra numaralı Mühendis kadrosu için başvuruda bulunacak olan adayların Son 5 Yıl İçerisinde İngilizceden YDS ya da eşdeğer bir sınavdan en az C seviyesinde puan almış olmak.
 •  23 (Yirmiüç) sıra numaralı Kütüphaneci kadrosu için başvuruda bulunacak olan adayların Osmanlıca Yazılan Eser ve El Yazmalarını Okumak ve Türkçeye Çevirmek Konusunda en az 140 saatlik M.E.B.’den Onaylı Sertifika sahibi olduğunu belgelemek.
 •  27 (Yirmiyedi) sıra numaralı Kimyager kadrosu için başvuruda bulunacak olan adayların Son 5 Yıl İçerisinde İngilizceden YDS ya da eşdeğer bir sınavdan en az C seviyesinde puan almış olmak.
 • 31 (Otuzbir) sıra numaralı Psikolog kadrosu için başvuruda bulunacak olan adayların Endüstri Psikolojisi, Endüstri ve Örgüt Psikolojisi Yüksek Lisans programlarının birinden mezun olmak.
 •  38 (Otuzsekiz) sıra numaralı Bilgisayar İşlemeni kadrosu için başvuruda bulunacak olan adayların Son 5 Yıl İçerisinde İngilizceden YDS ya da eşdeğer bir sınavdan en az C seviyesinde puan almış olmak.
 •  40 (Kırk) sıra numaralı Bilgisayar İşlemeni kadrosu için başvuruda bulunacak olan adayların Son 5 Yıl İçerisinde İngilizceden YDS ya da eşdeğer bir sınavdan en az C seviyesinde puan almış olmak.
 •  42 (Kırkiki) sıra numaralı Bilgisayar İşlemeni kadrosu için başvuruda bulunacak olan adayların Son 5 Yıl İçerisinde İngilizceden YDS ya da eşdeğer bir sınavdan en az C seviyesinde puan almış olmak.
 •  44 (Kırkdört) sıra numaralı Bilgisayar İşlemeni kadrosu için başvuruda bulunacak olan adayların Son 5 Yıl İçerisinde İngilizceden YDS ya da eşdeğer bir sınavdan en az C seviyesinde puan almış olmak.

İSKİ personel alımı yaparken istediği belgeler;

 1. Nüfus cüzdan fotokopisi
 2. Noter Tasdikli Diploma
 3. Sağlık raporu
 4. KPSS sonuç belgesi
 5. Mesleki yeterlilik belgesi
 6. 6 adet fotoğraf
 7. Adres Beyanı
 8. Askerlik Durum Beyanı (Erkekler için)
 9. Adli sicil kaydı Beyanı
 10. Kan grubu kartı
 11. Aile yardımı bildirimi
 12. Aile durumunu bildirir belge
 13. Etik sözleşme
 14. SGK sigorta nosu belgesi

Engelli, Eski Hükümlü veya Terör Mağduru İşçi alımı için gerekli belgeler ise;

 1. Engelli, eski hükümlü veya terör mağduru belgesi
 2. Nüfus cüzdan fotokopisi
 3. Noter Tasdikli Diploma
 4. Sağlık raporu
 5. KPSS sonuç belgesi
 6. Mesleki yeterlilik belgesi
 7. 6 adet fotoğraf
 8. Adres Beyanı
 9. Askerlik Durum Beyanı (Erkekler için)
 10. Adli sicil kaydı Beyanı
 11. Kan grubu kartı
 12. Aile yardımı bildirimi
 13. Aile durumunu bildirir belge
 14. Etik Sözleşme
 15. SGK Sigorta nosu belgesi

İSKİ İş Başvuru Formu

İSKİ iş başvuru formunu yayınlamışsa bunu bilgisayarınıza indirebilir ve yazdırabilirsiniz. Eğer başvurunuzu doğrudan İSKİ üzerinden yapmayacaksanız başvuru formuna ihtiyacınız yok. Aşağıdaki bağlantı üzerinden online iş başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

Online İş Başvurusu Linki; Resmi Başvuru Linki

Bu konuya 18 yorum yazıldı;

  1. Merhaba, resmi başvuru linki üzerinden mevcutta olan ilanları bulabilirsiniz. Burada son yayınlanan bilgiler yer almaktadır. Yeni bilgiler gelmesi durumunda yine buradan görebilirsiniz.

   1. merhaba, resmi başvuru linkine tıkladığımızda normal siteye bağlanıyor iş ilanları ile alakalı hiç birşey yok.İlanları bulabilceğimiz sayfaya ulaşamadım

  1. Merhaba, resmi başvuru linki üzerinden mevcutta olan ilanları bulabilirsiniz. Burada son yayınlanan bilgiler yer almaktadır. Yeni bilgiler gelmesi durumunda yine buradan görebilirsiniz.

 1. iski de ”Silahlı güvenlik” olarak görev yapmak istiyorum. Silahı güvenlik kimliğim Güvenlik amiri olarak görev yaptım ve tecrübem var. 14 aydır işsizim.

 2. Iskide makina teknisyeni olarak çalışmak isterim..tel…05539403734
  Endüstri meslek lisesi torna tesviye bölümü mezunuyum..
  Ayrıca iskide stajımı yaptim…
  İlgilenenlerin dikkatine….

 3. TIBBİ DOKÜMANTASYON VE SEKRETERLİK BÖLÜMÜ VE İŞLETME FAKÜLTESİ BÖLÜMÜ MEZUYUM İDARİ İŞLERDE ÇALIŞMAK ÜZERE TECRÜBE VE BİLGİMLE HİZMET VERMEK İSTİYORUM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir