Çaykur Personel Alımı ve İş İlanları 2020

Çaykur İş İlanları & Personel Alımları

Ülkemizin en büyük çay üretim firmalarından biri olan Çaykur personel alımı yapacağını duyurdu. Çaykur iş ilanları ve açık pozisyonlar işkur sitesi üzerinden yayınlanarak adayların başvuruları da yine işkur sitesi üzerinden alınacak.

Çay toplama dönemlerinde geçici işçi alımları yapmakta olan Çaykur bu yıl da toplama döneminden önce dönemsel işçi alımı yapmak için ilanlar yayınladı. Ayrıca yıl içerisinde de daimi çalışan alımları yapmakta olan Çaykur iş ilanları için öncelikle kurumun resmi internet sitesi takip edilmelidir. Alınacak personel kadrosuna bağlı olarak ilkokul, lise, önlisans ve lisans mezunu kişilerin başvurabileceği ilanlar açmakta olan kurum her yıl pek çok kişiye istihdam sağlamaktadır.

Çaykur Hakkında

Ülkemizin ekonomik değerlerinden biri olan Çaykur 45 adet yaş çay işleme fabrikası, üretim ve pazarlama bölge müdürlükleri, araştırma enstitüsü müdürlükleri ile 16.500 kişiye istihdam sağlamaktadır. Çaykur günde 6.600 ton yaş çay işleme kapasitesi ile çay sektöründe ülkemizin en büyük kuruluşu olmuştur.

Kurum Türkiye’nin tarım politikalarına uygun bir şekilde çay yetiştirilmesi, işlenmesi, kuru çay üretimi, ithalatı ve ihracatı konularında hizmet vermek üzere Rize’de kurulmuştur. 1973 tarihinde İktisadi Devlet kuruluşu olarak faaliyete başlayan Çaykur 2002 yılında Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı bünyesine alınmıştır.

Ülkemizde genelen tüm çay çeşitlerinde üretim yapmakta olan kurum yaptığı büyük ihracatlarla da milli ekonominin büyük değerlerindendir.

Devletin bir kuruluşu olarak faaliyet gösteren Çaykur her yıl binlerce kişiye istihdam sağlamaktadır.

Çaykur bünyesinde daimi olarak görev yapan çalışanlar haricinde her yıl çay toplama mevsiminde geçici işçi alımları da yapılmaktadır.

Çaykur Personel Alımı ve İş İlanları

Çaykur İş İlanlarına Nasıl Başvurulur?

Yapacağı personel alımlarını resmi internet sitesi üzerinden duyurmakta olan Çaykur iş ilanlarına başvurabilmek için kurumun resmi internet sitesini takip etmek gereklidir. Kurum içerisinde oluşan açık pozisyonlar için yapılacak alımlar duyurular kısmında görülebilir.

Yıl içerisinde daimi ve geçici işçi alımları da yapmakta olan Çaykur bu işler için yapılacak başvuruları İşkur resmi internet sitesi üzerinden almakta ve yapılacak kura çekilişi ile alımları gerçekleştirmektedir.

Kura çekimleri başvuran adayların işkur tarafından işe uygunluğu denetlenerek hazırlanmış olan nihai listelerde ismi bulunan kişiler arasında yapılır. Noter huzurunda gerçekleştirilecek olan çekiş ile asil ve yedek adaylar belirlenerek işe yerleştirmeler yapılmaktadır. İşe başlamayan veya şartları karşılamadığı anlaşılan adayların yerine yedek adaylar çağırılarak işe başlatılır. Çaykur İşkur aracılığı ile gerçekleştirmiş olduğu alımlarda genellikle beden işçisi almaktadır. Firma ayrıca çeşitli dönemlerde engelli personel alımı da gerçekleştirmektedir.

Çaykur İş Başvuru Şartları

  • En az ilkokul mezunu olmak
  • 18-50 yaş aralığında olmak
  • İş başvurusu yapılacak il sınırları içerisinde yaşamak
  • Çalışmasına mani olacak bedensel ve ruhsal engeli olmamak
  • Tahmil ve tahliye işinde çalıştırılacaklar için cinsiyetinin erkek olması

Çaykur İş Başvuru Formu

Çaykur iş başvuru formunu yayınlamışsa bunu bilgisayarınıza indirebilir ve yazdırabilirsiniz. Eğer başvurunuzu doğrudan Çaykur üzerinden yapmayacaksanız başvuru formuna ihtiyacınız yok. Aşağıdaki bağlantı üzerinden online iş başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

Online İş Başvurusu; Çaykur iş ilanlarını yayınlandığı takdirde https://esube.iskur.gov.tr/ adresinden

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir