Ayakkabı Dünyası Personel Alımı ve İş İlanları 2020

Ayakkabı Dünyası Personel Alımı ve İş İlanları Ayakkabı Dünyası İş İlanları & Personel Alımları;

Ayakkabı Dünyası bünyesine dahil olmak için yapmanız gerekenleri öğrenebilir, mevcut personel alımlarına ilişkin ilanları aşağıda bulabilirsiniz. Ayakkabı Dünyası tüm departmanları için personel alımları yapıyor. Açık pozisyonları ve başvuru aşamalarını yazının devamında görebilirsiniz.

1923 yılında Akbacakoğlu Grup tarafından kurulan ve 94 yıllık deneyimiyle Türk ayakkabı sektörünün önemli ve saygın markalarından biri olan Ayakkabı Dünyası; tüketicinin aradığı tüm dünya markaları uygun fiyatla bulabileceği, tüm ailesi için her tarz ayakkabı ihtiyacını karşılayabileceği ayakkabı mağazalar zinciridir. İlk kurulduğu yıllarda küçük bir atölyede çevre köy ve kasabaların ayakkabı gereksinimlerini karşılayan Hafız Ahmet Efendi’nin Ankara’ya ayakkabı satmaya başlaması ile atılan adımlar, 1953 yılında Ankara’ya taşınma kararı alan ailenin 17 metrekarelik küçük bir dükkanda ayakkabı üretip satma kararıyla devam etti. 1973 yılında ayakkabı sektöründe faaliyet gösteren gruplarla anlaşma yapmak ise ailenin toptancılığa geçmesini sağladı. 1996 yılında Ankara’da ilk mağazasını hizmete sunan Ayakkabı Dünyası bugün, butik ayakkabıcılık anlayışını büyük metrekarelerde uygulayan, müşterileriyle birebir ilgilenip pratik bir alışveriş ortamı yaratan ayakkabı mağazaları zincirine dönüştü. 2014 yılında Esas Holding ile gerçekleştirdiği iş ortaklığı ile büyüme ivmesini arttıran Ayakkabı Dünyası, 70 mağazası ve toplam 40.000 metre kareye ulaşan satış alanıyla hizmet vermeye devam etmektedir.

Ayakkabı Dünyası İş Başvurusu

Ayakkabı Dünyası iş başvurusu yapmak için izlemeniz gereken iki adım mevcut. İlki Ayakkabı Dünyası bünyesine önceden hazırladığınız CV’nizi ileterek yapılır. İkinci yol ise aşağıda anlatacağımız internet üzerinden yapılan başvurulardır.

Ayakkabı Dünyası dönemsel olarak yaptığı personel alımlarını ilan vererek duyurmaktadır. Bu ilanlarda hangi pozisyona personel alımı yaptığını, aranılan nitelikleri ve nasıl bir iş yaptığınızı tüm detaylarıyla görebilirsiniz.

Pazarlama İletişim Yöneticisi: Şirketimiz, Pazarlama Departmanı’nda görevlendirilmek üzere, Pazarlama Müdürüne bağlı olarak çalışacak, aşağıdaki sorumlulukları üstlenecek  “Perakende İletişim Yöneticisi” arıyoruz.

 • Kurumun vizyon ve misyonuna hizmet edecek şekilde yıllık kurumsal iletişim planını hazırlanmak, yürütmek ve raporlamak,
 • Pazarlama iletişim çalışmalarında şirketin stratejisine yön vermek ve proaktif olarak çalışmaları yönlendirmek,
 • Markanın pazarda bilinirliğinin ve müşteri bağlılığının arttırılmasını sağlamak,
 • Rakip ve sektör analizini yapmak ve takibini gerçekleştirmek,
 • Basın ilişkilerinin yürütülmesine destek vermek, basın ile ilişkilerin belirlenen strateji kapsamında yürütülmesini gözetmek,
 • İç iletişim faaliyetlerine destek vermek, kurumsal mesajın ulaştırılması için gerekli iletişim araçlarının yapılandırılmasını sağlamak,
 • Markanın internet sitelerinin içeriklerinin kurumsal kimliğe uygunluğunu kontrol etmek,
 • PR ajansı, sosyal medya ajansı ve kreatif ajansları koordine etmek,
 • Sezonsal olarak fotoğraf çekimlerini koordine etmek, prodüksiyon ve yaratıcı ekipleri yönetmek.

Genel Nitelikler:

 • Üniversitelerin tercihen iletişim fakültesi reklam, pazarlama, halkla ilişkiler bölümlerinden mezun,
 • Minimum 5 yıl pazarlama iletişimi alanında benzer pozisyonda çalışmış,
 • Yaratıcı ve motivasyonu yüksek,
 • Kreatif süreç ve içerik belirleme konularında deneyimli,
 • MS Office uygulamalarını kullanabilen,
 • Perakende tecrübesi olan, yoğun iş temposuna alışkın,
 • Ajans yönetimi ve ya ajans tecrübesi olan,
 • Basılı ve dijital medya ilişkileri konusunda deneyimli,
 • İnsan ilişkilerinde ve iletişimde başarılı, takım çalışmasına yatkın,
 • Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış.

Satış Danışmanı: Türkiye’nin en büyük ayakkabı mağazalar zinciri olan Ayakkabı Dünyası mağazalarında çalışmak üzere ”Satış Danışmanı” aramaktadır.

Genel Nitelikler:

 • Tercihen ayakkabı satışı konusunda deneyimli,
 • Esnek çalışma saatlerine ve ekip çalışmasına uyum sağlayabilecek
 • İnsan ilişkilerinde başarılı ve iletişimi kuvvetli,
 • Güler yüzlü ve dinamik,
 • Kendine ve giyimine özen gösteren,
 • Müşteri odaklı,
 • 18-35 yaş arasında,
 • Tercihen askerlik görevini tamamlamış (erkek adaylar için).

Not: Yukarıda belirtilen niteliklere uygun adayların başvuruları dikkate alınacaktır.

Kategori Uzmanı (Spor)
İŞ TANIMI Sorumlu olduğu kategorinin, marj, ciro, büyüme ve stok hedefleri doğrultusunda; Mağazalarda satılacak koleksiyonların ürün seçimini ve üretimini yaptırmak için, fuar, piyasa, rakip ve trend analizleri yapmak, Sorumlu olduğu ürünlerle ilgili kısa ve uzun dönemli finansal sonuçların geliştirilmesini sağlamak, Şirket stratejileri çerçevesinde marka planları, ürün portföyü, fiyatlandırma ve iletişim stratejilerinin geliştirmesine ve uygulanmasına destek olmak, Marka siparişlerini bütçelendirerek, koleksiyon seçimini yapmak, Tedarikçi ve sözleşme sürecini yönetmek, Dönemsel promosyon ve indirim dönemi için gerekli hazırlıkları yapmak, Kategori stok yönetimin planının efektif bir şekilde uygulanmasını sağlamak, Mağaza ziyaretleri yaparak, spor ürün gamının ve marka konumlandırmalarının sağlıklı bir şekilde sahada uygulanmasını sağlamak

GENEL NİTELİKLER Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, Spor ürünleri koleksiyon satınalması, kategori ve ürün yönetimi konusunda en az 3-5 yıl deneyimli, MS Office programlarını iyi bilen, Raporlama ve Planlama konusunda tecrübeli, Analitik ve Çözüm Odaklı, Hızlı, dinamik çalışma ortamına adapte olabilecek, İç ve dış müşterilerle sorunsuz iletişim kurabilen,

Mağaza Müdürü
İŞ TANIMI: Türkiye’nin en büyük ayakkabı mağazalar zinciri olan Ayakkabı Dünyası mağazalarında çalışmak üzere ”Mağaza Müdürü” aramaktadır.
GENEL NİTELİKLER: En az lise mezunu, Perakende sektöründe mağaza yönetiminde deneyimli (tercihen en az beş yıl), Tercihen ayakkabı konusunda deneyimli, Mağaza ile merkez arasında koordinasyonu sağlayacak, Raporlama konusunda bilgili ve deneyimli, MS Office programlarını iyi derecede kullanabilen, Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek, Genç bir ekibi yönetebilecek liderlik özelliklerine sahip, Ekip çalışmalarına uyum sağlayabilecek, İnsan ilişkilerinde başarılı ve iletişimi kuvvetli, Güler yüzlü ve dinamik, Kendine ve giyimine özen gösteren, Askerlik görevini tamamlamış (erkek adaylar için). Not: Yukarıda belirtilen niteliklere uygun adayların başvuruları dikkate alınacaktır.
Mağaza Müdür Yardımcısı
İŞ TANIMI: Türkiye’nin en büyük ayakkabı mağazalar zinciri olan Ayakkabı Dünyası; mağazasında çalışmak üzere ”Mağaza Müdür Yardımcısı” aramaktadır. GENEL NİTELİKLER: Perakende sektöründe mağaza yönetiminde deneyimli, Tercihen ayakkabı konusunda deneyimli, En az lise mezunu, Mağaza ile merkez arasında koordinasyonunu sağlayacak, Raporlama konusunda bilgili ve deneyimli, Microsoft Word ve Excel Programlarını iyi derecede kullanabilen, Müşteri odaklı çalışabilecek, Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek, Genç bir ekibi yönetebilecek liderlik özelliklerine sahip, Ekip çalışmalarına uyum sağlayabilecek, İnsan ilişkilerinde başarılı ve iletişimi kuvvetli, Güler yüzlü ve dinamik, Kendine ve giyimine özen gösteren, Askerlik görevini tamamlamış (erkek adaylar için). Not : Yukarıda belirtilen niteliklere uygun adayların başvuruları dikkate alınacaktır.
Bütçe ve Raporlama Uzmanı
İŞ TANIMI Operasyonel ve finansal analiz ve raporlama kapsamında; Şirketin aylık, yıllık finansal performans raporlarını hazırlamak, Şirketin KPI raporlarını yapmak ve analiz etmek, Bağlı bulunan Holding şirketi ile raporlama konusunda iletişimi sağlamak, Bütçe ve Planlama kapsamında; 5 yıllık iş planı, bütçe ve yılsonu tahmin çalışmalarını gerçekleştirmek, Bütçe kontrolünü sağlamak, Muhtelif projelerin fizibilite çalışmalarında rol almak, Stratejik İş Ortaklığı kapsamında diğer departmanlara Finansal Raporlama ve Analiz konusunda destek vermek.

GENEL NİTELİKLER Üniversitelerin İstatistik, İktisat, İşletme, veya Endüstri Mühendisliği bölümlerinden mezun, En az 3 sene “Big 4” Denetim Şirketlerinde çalışmış ve/veya Perakende veya Hızlı Tüketim ürünleri satan şirketlerde mali analiz, bütçe ve raporlama bölümlerinde deneyim kazanmış, IFRS ve/veya USGAAP konularına hakim, MS Office programlarını (özellikle Excel) ileri derecede kullanabilen, Mali tabloları yorumlayabilen, sunum yeteneği güçlü, Analitik düşünme becerisi güçlü, çözüm odaklı çalışan, Takım çalışmasına yatkın, insan ilişkilerinde başarılı, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış,

Ayakkabı Dünyası İş Başvuru Formu

Ayakkabı Dünyası iş başvuru formunu yayınlamışsa bunu bilgisayarınıza indirebilir ve yazdırabilirsiniz. Eğer başvurunuzu doğrudan Ayakkabı Dünyası üzerinden yapmayacaksanız başvuru formuna ihtiyacınız yok. Aşağıdaki bağlantı üzerinden online iş başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

Online İş Başvurusu Linki; Resmi Başvuru Linki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir