Yiğit Akü Personel Alımı ve İş İlanları 2019

Yiğit Akü Personel Alımı ve İş İlanları Yiğit Akü İş İlanları & Personel Alımları;

Yiğit Akü bünyesine dahil olmak için yapmanız gerekenleri öğrenebilir, mevcut personel alımlarına ilişkin ilanları aşağıda bulabilirsiniz. Yiğit Akü tüm departmanları için personel alımları yapıyor. Açık pozisyonları ve başvuru aşamalarını yazının devamında görebilirsiniz.

Yiğit Akü A.Ş.; hızla gelişmekte olan ülkemizin güçlü yatırımcılarından birisi olarak, 1976 yılında Ankara’da kurulmuştur. Bugün 40.000 m2 alana sahip üretim üssü niteliğindeki fabrikasında, en ileri teknolojiyi hayata geçiren Yiğit Akü A.Ş., yıllık 5.000.000 akü üretim kapasitesine sahiptir. Yiğit Akü A.Ş., günümüzde 5 kıtada 90’dan fazla ülkeye ihracatı ile; Avrupa, Afrika, Asya, Amerika ve Orta Doğu ülkelerine, seçkin markaları ve geniş ürün yelpazesi ile ihracat gerçekleştirmektedir.

Yiğit Akü A.Ş., 40.000 m2 merkez üssü üretim tesisi, global alanda marka değerine sahip “Platin, Tunç, Macpower ve Helden” markaları, yurt içinde 90 ana bayisi, 6000 tali bayi ile hizmet vermektedir. Ülkemizde ve dünyanın birçok ülkesinde en prestijli otomotiv firmalarına, endüstriyel ve Savunma Sanayine akü tedariği sağlamaktadır. Yiğit Akü A.Ş. ileri teknoloji üretimleri ve AR-GE çalışmaları sonucunda dünya pazarında patenti Yiğit Akü A.Ş.’ye ait akıllı akülerin tek üreticisidir. Elektrikli araçlar için lityum iyon bataryaları üretimini 2013 yılında gerçekleştiren Yiğit Akü A.Ş. lityum iyon bataryaları üzerine yatırımlarını sürdürmektedir.

Yiğit Akü A.Ş., Ar-Ge, Ür-Ge ve teknolojik yatırımları ile yenilikçi, girişimci ve sürdürülebilirlik ilkesi doğrultusunda; dünya norm ve standartlarına uygun ISO 14001, ISO 16949, ISO 9001, ISO 27001, ISO 50001 ve OHSAS 18001 üstün kalite sertifikaları ile ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Belgesi’ne sahiptir. Dünya akü sektöründe adından söz ettiren Yiğit Akü A.Ş., nitelikli insan kaynağı, güçlü alt yapısı, ileriyi hedefleyen düşünce biçimi ve önemli yatırımları ile çözüm odaklı yaklaşımın önemli temsilcilerindendir.

Yiğit Akü İş Başvurusu

Yiğit Akü iş başvurusu yapmak için izlemeniz gereken iki adım mevcut. İlki Yiğit Akü bünyesine önceden hazırladığınız CV’nizi ileterek yapılır. İkinci yol ise aşağıda anlatacağımız internet üzerinden yapılan başvurulardır.

Yiğit Akü dönemsel olarak yaptığı personel alımlarını ilan vererek duyurmaktadır. Bu ilanlarda hangi pozisyona personel alımı yaptığını, aranılan nitelikleri ve nasıl bir iş yaptığınızı tüm detaylarıyla görebilirsiniz.

Veri Giriş Elemanı: YİĞİT Şirketler Grubumuza ait firmamızda ileri teknoloji çözümlerini en etkin şekilde sunmayı  ilke edinmiş ve odaklandığı alanlarda müşterilerin ihtiyaç ve beklentilerine yönelik hizmetler sunan uzman teknik kadrosu ile faaliyet göstermektedir.

 • Sisteme veri girişinin yapılması,
 • Sorumlu olduğu işlerin iş akış takibi,
 • Evrak işlerinin yürütülmesi.

Genel Nitelikler:

 • Meslek Lisesi, Meslek Yüksek Okulu ya da Üniversite mezunu,
 • MS Office programlarına hakim,
 • Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış ya da askerlikten muaf,
 • Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek Çalışma arkadaşları aramaktayız.

İhracat Operasyon Uzmanı: YİĞİT Şirketler Grubumuza ait firmamızda  ileri teknoloji çözümlerini en etkin şekilde sunmayı  ilke edinmiş ve odaklandığı alanlarda müşterilerin ihtiyaç ve beklentilerine yönelik hizmetler sunan uzman teknik kadrosu ile faaliyet göstermektedir.

 • İhracatın sevkiyatlarıyla ilgili tüm lojistik ve gümrük organizasyonları yapmak,
 • Sevkiyat durumları hakkında mevcut müşteri ile iletişim kurmak ve gerekli dokümanların gümrük mevzuatına uygun şekilde oluşturulması ve ilgili yerlere iletilmesini sağlamak,
 • Yeni navlun araştırmaları yapmak, gerektiğinde lojistik ve gümrük firmaları ile görüşmek,
 • Sevkiyatlara ait güncel varış bilgilerinin ve sevkiyat final evraklarının sistemli bir şekilde kaydedilmesini sağlamak, arşivlemek ve ilgili bölümlerle paylaşmak.

Genel Nitelikler:

 • Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun (İşletme, İktisat, Uluslararası İlişkiler, Lojistik vb. )
 • İleri düzeyde İngilizce bilgisine sahip,
 • İletişim ve koordinasyon becerileri kuvvetli,
 • Dış ticaret mevzuatına hâkim,
 • Sözlü ve yazılı iletişim becerisi yüksek,
 • Yurtiçi / Yurtdışı seyahat engeli olmayan,
 • Erkek adaylar için Askerlik görevini tamamlamış.
Teknik Servis Elemanı
İhracat Uzmanı

Yiğit Akü İş Başvuru Formu

Yiğit Akü iş başvuru formunu yayınlamışsa bunu bilgisayarınıza indirebilir ve yazdırabilirsiniz. Eğer başvurunuzu doğrudan Yiğit Akü üzerinden yapmayacaksanız başvuru formuna ihtiyacınız yok. Aşağıdaki bağlantı üzerinden online iş başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

Online İş Başvurusu Linki; Resmi Başvuru Linki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir