Yapı ve Kredi Bankası Personel Alımı ve İş İlanları 2020

Yapı ve Kredi Bankası Personel Alımı ve İş İlanları Yapı ve Kredi Bankası İş İlanları & Personel Alımları;

Yapı ve Kredi Bankası bünyesine dahil olmak için yapmanız gerekenleri öğrenebilir, mevcut personel alımlarına ilişkin ilanları aşağıda bulabilirsiniz. Yapı ve Kredi Bankası tüm departmanları için personel alımları yapıyor. Açık pozisyonları ve başvuru aşamalarını yazının devamında görebilirsiniz.

Yapı Kredi, (Tam adıyla Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.) 1944 yılında Türkiye’de bireylerin daha uygun şartlarda konut sahibi olmalarını sağlamak amacıyla Kazım Taşkent tarafından kurulan Türkiye’nin ilk özel bankasıdır. Günümüzde 925 şubeye, 4000’den fazla ATM’ye ve 18.000’i aşkın çalışana sahiptir. Bağlı bulunduğu Çukurova Holding’in TMSF’ye olan borçları nedeniyle holding tarafından %51’lik hissesi Koç Holding bünyesindeki Koç Finansal Hizmetler’e satılmıştır. Yapı Kredi Bankası, 223,8 milyar TL aktif büyüklüğü ile Türkiye’deki en büyük 4. özel bankadır. Bankanın 10,9 milyon müşterisi vardır. Koç Finansal Hizmetler A.Ş. Koç Grubu ve UniCredit’in eşit ortaklığı sayesinde bankanın %81,80’lik kısmına sahiptir. %18,20’lik hisse ise halka arz edilmiştir.

Yapı ve Kredi Bankası İş Başvurusu

Yapı ve Kredi Bankası iş başvurusu yapmak için izlemeniz gereken iki adım mevcut. İlki Yapı ve Kredi Bankası bünyesine önceden hazırladığınız CV’nizi ileterek yapılır. İkinci yol ise aşağıda anlatacağımız internet üzerinden yapılan başvurulardır.

Yapı ve Kredi Bankası dönemsel olarak yaptığı personel alımlarını ilan vererek duyurmaktadır. Bu ilanlarda hangi pozisyona personel alımı yaptığını, aranılan nitelikleri ve nasıl bir iş yaptığınızı tüm detaylarıyla görebilirsiniz.

Müşteri İletişim Merkezi Yetkilisi: Telefon bankacılığı aracılığıyla müşterilerimizin kredi kartı ve bankacılık işlemleri ile ilgili talep ve şikayetlerini karşılayabilecek, belirlenen hedefler dahilinde bankacılık ürünlerinin satılması ve müşteri işlemlerinin takibini gerçekleştirebilecek personellerdir.

Genel Nitelikler:

 • Üniversitelerin önlisans/lisans mezunu veya devam zorunluluğu olmayan 3. veya 4. sınıf öğrencisi
 • Diksiyonu düzgün
 • Telefonda iletişim yeteneği güçlü
 • Sözel ifade becerisine ve ikna yeteneğine sahip
 • Satışa yatkın, telefonla satış yapabilecek
 • Vardiyalı çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek
 • Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış ya da en az 2 yıl tecilli

Gişe Yetkili Yardımcısı: Şubenin  gişe işlemlerini gerçekleştirecek, bankacılık ürünlerinin tanıtımı ve satışı ile ilgili aktivitelerde katkıda bulunacak personellerdir.

Genel Nitelikler:

 • İktisadi ve İdari Bilimler veya Mühendislik Fakültesi lisans mezunu
 • Yetiştirilmek üzere deneyimsiz veya maksimum 1 yıl bankacılık deneyimi olan
 • Müşteri ilişkileri konusunda kendine güvenen
 • İkna kabiliyeti yüksek
 • Problem çözme yeteneğine sahip
 • Satış ve sonuç odaklı çalışabilecek
 • Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya en az 2 yıl tecilli
Perakende Direkt Satış Yetkilisi
Satış kariyerine Yapı Kredi Bankacılık Akademisi’nde alacağı Temel Bankacılık ve Satış Eğitimleri ile başlayıp Türkiye’nin en iyi ve en başarılı direkt satış ekibine “Perakende Direkt Satış Yetkilisi”olarak katılacak ve kendisini geliştirerek Yapı Kredi Bankası şubelerinde kendilerine kariyer fırsatı yaratabilecektakım arkadaşları aramaktayız.

İŞ TANIMI: Sahada bankamız kredi kartı ve diğer perakende bankacılık ürünlerinin satışı

GENEL NİTELİKLER: Üniversite / MYO mezunu veya devam zorunluluğu bulunmayan (A.Ö.F) birlisans bölümünde son sınıf öğrencisi olan, Kişisel başarının ödüllendirildiği, eğitim ve kariyer imkanı olan bir ortamda çalışmayı tercih eden, Seyahat engeli bulunmayan ve satış aktiviteleri için sahada (ofis dışında) görev alabilecek, Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek, İletişimi güçlü, ikna kabiliyeti yüksek, zaman yönetiminde başarlı olan, Satış etkinlikleri konusunda kendine güvenen, dinamik, aktif ve hızlı, Dış görünümüne özen gösteren, Henüz 28 yaşını aşmamış, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış veya en az 2 yıl tecilli. Adayları “Perakende Direkt Satış Ekiplerinde”bizlerle birlikte çalışmaya davet ediyoruz.

İşe Alım Destek Yetkilisi
İŞ TANIMI: İnsan Kaynakları ‘İşe Alım’ ekibinde görev alacak ‘İşe Alım Destek Yetkilisi’ arayışındayız. İşe alım faaliyetlerindeki operasyonel süreçleri (mülakat-sınav davet organizasyonu, referans araştırmaları, veri girişi, bilgi güncelleme, dosyalama, geribildirim vb.) yerine getirmek ve işe alım danışmanlarına destek olmak.

GENEL NİTELİKLER: Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinin 4 yıllık eğitim veren bölümlerinden mezun, Tercihen daha önce İnsan Kaynakları alanında staj tecrübesi olan, İnsan Kaynakları alanında 0 – 1 yıl deneyime sahip, MS Office programlarını iyi derecede kullanabilen, İyi seviyede İngilizce bilgisine sahip, Ekip çalışmasına yatkın ve sorumluluk sahibi, Proaktif ve sonuç odaklı, Analitik düşünce yeteneği olan, Detaylara önem veren, Yoğun iş temposunda çalışabilecek ve esnek mesai saatlerine uyum sağlayabilecek.

Yapı ve Kredi Bankası İş Başvuru Formu

Yapı ve Kredi Bankası iş başvuru formunu yayınlamışsa bunu bilgisayarınıza indirebilir ve yazdırabilirsiniz. Eğer başvurunuzu doğrudan Yapı ve Kredi Bankası üzerinden yapmayacaksanız başvuru formuna ihtiyacınız yok. Aşağıdaki bağlantı üzerinden online iş başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

Online İş Başvurusu Linki; Resmi Başvuru Linki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir