Türkiye Taşkömürü Kurumu Personel Alımı ve İş İlanları 2019

Türkiye Taşkömürü Kurumu Personel Alımı ve İş İlanlarıTürkiye Taşkömürü Kurumu İş İlanları & Personel Alımları;

Türkiye Taşkömürü Kurumu bünyesine dahil olmak için yapmanız gerekenleri öğrenebilir, mevcut personel alımlarına ilişkin ilanları aşağıda bulabilirsiniz. Türkiye Taşkömürü Kurumu tüm departmanları için personel alımları yapıyor. Açık pozisyonları ve başvuru aşamalarını yazının devamında görebilirsiniz.

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK), Türkiye Kömür İşletmelerine bağlı Ereğli Kömür İşletmeleri (EKİ) Müessesinin, 19 Ekim 1983 tarihinde ayrı bir genel müdürlüğe dönüştürülmesiyle kuruldu. Ancak, Zonguldak havzasında 1848 yılında başladığı kabul edilen taşkömürü madenciliğinin mirasını üstlendiği için 1848 yılında kurulduğu kabul edilir ve amblemlerinde bu yıl kullanılır.

233 sayılı Kanun Hükmünde Kararname hükümlerine tabi bir kamu iktisadi teşebbüsüdür. 11.12.1984 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Ana Statüsünde Kuruluş amacı şöyle belirtilmiştir:
“Devletin genel sanayi ve enerji politikasına uygun olarak, taşkömürü rezervlerini en iyi şekilde değerlendirerek ve ülkenin taşkömürü ihtiyacını karşılayarak yurt ekonomisine katkıda bulunmak.”

Ana Statüsünde yer alan faaliyet konuları arasında; “11 Haziran 1937 tarihli ve 3241 sayılı Ereğli Þirketinden alınan liman (Zonguldak), demiryolu ve madenlerle Kozlu ve Kilimli demiryollarının işletilmesi ve havzadaki deniz işlerinin tekel altına alınması ve 30 mayıs 1940 tarih ve 3867 sayılı Ereğli Kömür Havzasındaki Ocakların Devletçe İşletilmesi Hakkındaki yasayla Etibank’a ve Ereğli Kömürleri İşletmesine verilmiş ve devredilmiş bulunan, 6974 sayılı yasa ile de TKİ Kurumuna intikal eden taşkömürü madenlerini, sınai tesisleri, liman ve demiryollarını ve konulmuş olan tekeli ve Ereğli Limanı ile Ereğli, Armutçuk demiryolunu işletmek.” de bulunmaktadır.

Ana Statüsünde 2001 yılında yapılan bir değişiklik ile Zonguldak Havzasındaki diğer madenleri de işletme veya işlettirme yetkisi de verilmiştir.

Merkezi Zonguldak’tadır. Son yıllarda 2-2,5 milyon ton düzeyinde seyreden taşkömürü üretimini 5 müessesesi bünyesinde sürdürmektedir. Müesseselerin dördü (Armutçuk, Kozlu, Karadon ve Üzülmez) Zonguldak ili, biri (Amasra ) ise Bartın ili sınırları içindedir.

Türkiye Taşkömürü Kurumu İş Başvurusu

Türkiye Taşkömürü Kurumu iş başvurusu yapmak için izlemeniz gereken iki adım mevcut. İlki Türkiye Taşkömürü Kurumu bünyesine önceden hazırladığınız CV’nizi ileterek yapılır. İkinci yol ise aşağıda anlatacağımız internet üzerinden yapılan başvurulardır.

Türkiye Taşkömürü Kurumu dönemsel olarak yaptığı personel alımlarını ilan vererek duyurmaktadır. Bu ilanlarda hangi pozisyona personel alımı yaptığını, aranılan nitelikleri ve nasıl bir iş yaptığınızı tüm detaylarıyla görebilirsiniz.

Türkiye Taşkömürü Kurumu tarafından Bartın ve Zonguldak İl Müdürlüklerine gönderilen resmi yazı çerçevesinde; Zonguldak ili içerisindeki iş yerlerinde çalışmak üzere 150 personel alımı; Bartın ili içerisindeki iş yerlerinde çalışmak üzere 17 kişi olmak üzere toplam 167 personel alımı gerçekleştirileceği açıklandı.

Eğer Türkiye Taşkömürü Kurumu bünyesinde çalışmak istiyorsanız; kurumun resmi web sitesinde yayınlanan ilana göz atarak kurumun aradığı niteliklere sahip olup olmadığınıza göz atmanızda fayda vardır. İstenen nitelikleri taşıyorsanız; istenen belgeler ile birlikte son başvuru süresine kadar İŞKUR il müdürlüğü ve resmi internet sitesi üzerinden başvuru yaparak Türkiye Taşkömürü Kurumu bünyesinde çalışma şansını elde edebilirsiniz.

Türkiye Taşkömürü Kurumu işçi alımı yaparken istediği belgeler;

 1. Nüfus cüzdan fotokopisi
 2. Noter Tasdikli Diploma
 3. Sağlık raporu
 4. KPSS sonuç belgesi
 5. Mesleki yeterlilik belgesi
 6. 6 adet fotoğraf
 7. Adres Beyanı
 8. Askerlik Durum Beyanı (Erkekler için)
 9. Adli sicil kaydı Beyanı
 10. Kan grubu kartı
 11. Aile yardımı bildirimi
 12. Aile durumunu bildirir belge
 13. Etik sözleşme
 14. SGK sigorta nosu belgesi

Engelli, Eski Hükümlü veya Terör Mağduru İşçi alımı için gerekli belgeler ise;

 1. Engelli, eski hükümlü veya terör mağduru belgesi
 2. Nüfus cüzdan fotokopisi
 3. Noter Tasdikli Diploma
 4. Sağlık raporu
 5. KPSS sonuç belgesi
 6. Mesleki yeterlilik belgesi
 7. 6 adet fotoğraf
 8. Adres Beyanı
 9. Askerlik Durum Beyanı (Erkekler için)
 10. Adli sicil kaydı Beyanı
 11. Kan grubu kartı
 12. Aile yardımı bildirimi
 13. Aile durumunu bildirir belge
 14. Etik Sözleşme
 15. SGK Sigorta nosu belgesi

Türkiye Taşkömürü Kurumu İş Başvuru Formu

Türkiye Taşkömürü Kurumu iş başvuru formunu yayınlamışsa bunu bilgisayarınıza indirebilir ve yazdırabilirsiniz. Eğer başvurunuzu doğrudan Türkiye Taşkömürü Kurumu üzerinden yapmayacaksanız başvuru formuna ihtiyacınız yok. Aşağıdaki bağlantı üzerinden online iş başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

Online İş Başvurusu Linki; Resmi Başvuru Linki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir