Turkcell Superonline Personel Alımı ve İş İlanları 2020

Turkcell Superonline Personel Alımı ve İş İlanlarıTurkcell Superonline İş İlanları & Personel Alımları;

Turkcell Superonline bünyesine dahil olmak için yapmanız gerekenleri öğrenebilir, mevcut personel alımlarına ilişkin ilanları aşağıda bulabilirsiniz. Turkcell Superonline tüm departmanları için personel alımları yapıyor. Açık pozisyonları ve başvuru aşamalarını yazının devamında görebilirsiniz.

Kendi altyapısını kurmak üzere fiber optik yatırımlarına hız kesmeden devam eden Turkcell Superonline, Türkiye’de evlere kadar 1000 Mbps’ye varan hızlarda internet erişimi sağlayan ilk telekom operatörüdür. Turkcell Superonline, bireysel, kurumsal ve toptan segmentteki müşterilerine; ses, veri, genişbant internet erişimi, toplu ses taşıma, kiralık veri hattı hizmetleri ve katma değerli servisler sunmaktadır.
Türkiye’de internet erişiminin öncüsü Turkcell Superonline’ın yatırımları sonucunda Türkiye, dünya fiber internet ligine girdi. ​Avrupa’nın en önemli pazar araştırma ve danışmanlık firmalarından IDATE’in Avrupa Eve Kadar Fiber İnternet Konseyi (FTTH Council Europe) için hazırladığı son raporda Türkiye; Turkcell Superonline’ın 2011 yılının son 6 ayında fiber internette 70 binin üzerinde yeni abone sayısıyla, Avrupa’nın ilk 5’i sıralamasında İspanya ve Hollanda’yı geride bırakarak üçüncü sırada yer aldı.
Superonline İletişim Hizmetleri A.Ş., yurt çapında muhtelif noktalarda, yüksek hızda internet erişimi sağlamak amacıyla 5809 sayılı Elektronik Haberleşme Kanunu ve ilgili Yönetmelikleri kapsamında yetkilendirilerek bireysel ve kurumsal abonelerine ses, data ve görüntü alanında iletişim çözümleri sunan; Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun denetim ve gözetiminde faaliyet gösteren bir elektronik haberleşme işletmecisidir.
Uluslararası FTTH (Fiber-To-The-Home/Eve Kadar Fiber) Konseyi, fiber internet konusunda kar amacı gütmeden faaliyet gösteren dünyanın en saygın kurumlarından biri olarak kabul ediliyor. 2001 yılında kurulan ve başlangıçta yalnızca telekomünikasyon ve teknolojileri firmalarının üye olduğu Uluslararası FTTH Konseyi, bugün bünyesinde belediyelerden servis sağlayıcılara kadar çeşitli kurumları barındıran ve kar amacı gütmeyen bir kuruluş konumunda. Uluslararası FTTH Konseyi, eve kadar fiber kavramı ve insanların yaşam kalitesine sağladığı katkılar konusunda farkındalık yaratma misyonuyla hareket ediyor.

Turkcell Superonline İş Başvurusu

Turkcell Superonline iş başvurusu yapmak için izlemeniz gereken iki adım mevcut. İlki Turkcell Superonline bünyesine önceden hazırladığınız CV’nizi ileterek yapılır. İkinci yol ise aşağıda anlatacağımız internet üzerinden yapılan başvurulardır.

Turkcell Superonline dönemsel olarak yaptığı personel alımlarını ilan vererek duyurmaktadır. Bu ilanlarda hangi pozisyona personel alımı yaptığını, aranılan nitelikleri ve nasıl bir iş yaptığınızı tüm detaylarıyla görebilirsiniz.

Satış Yöneticisi:

 • Mağazaların performans göstergelerini (yeni müşteri kazanımı, gelir, penetrasyon, satış geliri, kampanya, müşteri memnuniyeti, vb.) detaylı olarak takip etmek, analiz etmek ve istikrarlı bir şekilde performansı artırmaya yönelik aksiyon alınmasını sağlamak,
 • Perakende kanalının konsept, kategori, merchandising prensiplerini belirlemek ve bu prensiplerin oluşturduğu iş modelinin mağazalarda uygulanmasını sağlamak,
 • Pazar dinamiklerini takip ederek şirketin konumlandırılmasına yönelik bilgileri ilgili bölüm ve birimlerle paylaşmak,
 • Mağaza çalışanlarının eğitim ihtiyaçlarını belirlemek, eğitimlerin verilmesini sağlamak, performanslarını takip etmek,
 • Ekibine koçluk yapmak, geribildirim vermek ve gelişimi takip etmek,
 • Perakende mağazaların stok ve satış yönetimi uygulamalarını etkin kullanarak gerekli analizleri ve iyileştirme aksiyonlarını gerçekleştirmek,
 • Sorumlu olduğu firmalara yönelik kampanya ve etkinlik ihtiyaçlarını belirlemek ve organizasyonlar düzenlemek,
 • Sorumlu olduğu bölgede yeni bayi yatırımları için fizibilite ve P&L çalışmaları yapmak.

Genel Nitelikler:

 • Üniversitelerin Lisans programlarından mezun,
 • Toptan ve perakende mağazacılık yönetimi veya süreçlerinde minimum 3 yıl deneyimli,
 • Teknoloji ve yenilikleri takip eden, araştırmacı, yenilikçi,
 • İletişim ve koordinasyon becerileri kuvvetli,
 • Sonuç ve müşteri odaklı,
 • Hedeflerle çalışma motivasyonu ve başarma hırsı yüksek,
 • İngilizce bilen,
 • MS Office programlarına hâkim,
 • Seyahat engeli bulunmayan,
 • Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış.

Sabit İnternet Kurulum Personeli: Sabit internet servisi sağlayacak sistemlerin montaj, kurulum, konfigürasyon ve devreye alma konularında görev yapacak.

Genel Nitelikler:

 • En az Lise mezunu, (Tercihen Bilgisayar, Elektrik, Elektronik)
 • Teknik işlere meraklı, insan ilişkileri kuvvetli, müşteri memnuniyetine önem veren,
 • Çözüm odaklı, analitik düşünen, esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek,
 • Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış olan,
 • Takım çalışmasına yatkın,
 • Seyahat engeli bulunmayan ve B veya D sınıfı ehliyet sahibi olan.
Çözüm ve Süreç Uzmanı
İŞ TANIMI: Sektörel çözümlerin ürünleştirme süreçinde, ürün sonrası süreçlerin belirlenmesinde rol alır. Sektörel çözümlerin işortakları, müşteri ve kurulum ayaklarının koordinasyonunu yapar. Satış sonrası satış destek ve takip süreçlerini belirler. Sektörel çözümlerin kurulum sonrası servis, ürün performans, kalite ve müşteri memnuniyetlerini ölçer. Projelerin gelişimi ve istatistiklerinin oluşturulabilmesi için yapılar önerir, bu yapıların iş ayaklarını yönetir. Gerekli raporlama ve dashboardların iş taleplerine göre oluşumunu sağlar. Sektörlerin gelişim ve ihtiyaçlarını ilgili sektör müdürlerini besleyecek şekilde takip eder.

GENEL NİTELİKLER: Tercihen üniversitelerin mühendislik veya işletme bölümlerinden mezun, Proje yönetimi, süreç oluşturma, satış sonrası hizmetler konusunda deneyimli, Analitik düşünme yeteneğine sahip, performans ölçüm metodolojilerine hakim, Problem çözme konusunda yetenekli, Yaratıcı, takip ve yönlendirme kabiliyeti yüksek, sonuç ve çözüm odaklı, Hızlı öğrenen, kendini geliştirmeye açık ve istekli, İletişim ve ikna kabiliyeti yüksek, Çok iyi derecede MS Office Word, Excel, Powerpoint vb. programlarını kullanabilen, İyi derecede İngilizce bilen.

Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi
İŞ TANIMI: Fiber, ADSL, E-mail ürünlerine ait teknik destek almak isteyen müşterilerimizden gelen çağrıları cevaplamak (Bilgisayar işletim sistemleri , ağ bağlantıları , internet explorer uygulamaları , modem ve bilgisayar arasındaki fiziksel bağlantıları) Web tabanlı bilgi programı vasıtasıyla ürünler ve kampanyalar hakkındaki son bilgileri müşterilere aktarmak Müşteri memnuniyetini sağlamak için belirlenmiş konuşma kalitesi kuralları ile görüşmeyi gerçekleştirmek

GENEL NİTELİKLER: En az Lise, tercihen Önlisans ve Lisans mezunu Esnek ve yoğun çalışma temposuna uyum sağlayabilecek Etkin iletişim, problem çözme, ikna ve analiz etme yetkinliklerine sahip Müşteri ve hedef odaklı MS Office programlarına hakim ve hızlı klavye kullanabilen Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış veya en az 1 yıl süre ile tecilli durumda olan

Turkcell Superonline İş Başvuru Formu

Turkcell Superonline iş başvuru formunu yayınlamışsa bunu bilgisayarınıza indirebilir ve yazdırabilirsiniz. Eğer başvurunuzu doğrudan Turkcell Superonline üzerinden yapmayacaksanız başvuru formuna ihtiyacınız yok. Aşağıdaki bağlantı üzerinden online iş başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

Online İş Başvurusu Linki; Resmi Başvuru Linki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir