SunExpress Kabin Memuru Alımı – Ağustos 2018

SunExpress Bay/Bayan Kabin Memuru Alımları Yapıyor

Sunexpress çalışanları şirkette sadece çalışan olarak değil aynı zamanda şirketin çok kültürlü yapısında kendi kariyerlerine katkı sağlayarak yer almaktadırlar. 41 ülkeden 3800’e aşkın çalışan Sunexpress bünyesinde hizmet vermekte ve bu da şirketi çok uluslu bir konuma getirmektedir. Her milletten insan Sunexpressi tercih ettiği için uluslararası bir dil olan ingilizce çalışanlarımız tarafından aktif olarak kullanılmaktadır. Aynı zamanda tüm toplantılar ve yazışmalarda da ingilizce tercih edilmektedir. Şeffaf bir çalışma ortamı oluşturmak adına tüm ofisler açık bir şekilde tasarlanmıştır.

Sunexpress İnsan Kaynakları Departmanı kaliteli personeller seçmeye çalışarak şirketin kalitesini de doğru orantılı bir düzeyde arttırmayı hedeflemektedir. Eğitim düzeyi yüksek, değişime ve gelişime açık, şirket kültürünü benimseyen kişileri işe alarak İnsan Kaynakları Politikaları ve Stratejileri ile uyumlu çalışan memnuniyetine dayanan SunExpress hedefleri doğrultusunda başarılı sonuçlara ulaşmak İnsan Kaynakları Departmanının asıl görevidir.

Sunexpress, Türk ve Alman havacılığının zengin bilgi birikimi ve kültürüyle, çalışanlarına çok çeşitli kariyer imkanları sunmaktadır. Kariyer alanları dört ana grup altında toplanmıştır:

  • Kokpit
  • Kabin Hizmetleri
  • Hat Bakım & Teknik
  • Yer Görevleri

Kabin Memurunda (Host/Hostes) Aranan Genel Nitelikler

Sunexpress bünyesinde kabin memuru olarak çalışmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları için şartlar sırasıyla açıklanmıştır. 01.01.1985 ve 31.12.1994 tarihleri arasında doğmuş olmak yaş sınırını aşmamak ve verimli hizmet etmek adına en önemli şartlardan biridir. Üniversite seviyesinde en az önlisans mezunu olmak gerekmektedir. Buna ek olarak erkek adayların askerliğini tamamlaması ve askerlikle ilgili hiç bir bağı kalmaması gerekmektedir. İlk kısımda da bahsettiğimiz gibi İngilizce biliyor ve aktif kullanabiliyor olmak Sunexpress için oldukça önemlidir. Yapılacak adli sicil araştırmasında ve adli arşiv araştırmasında temiz çıkmak da işe başvurabilmeniz için gereklidir.

Erkek adaylar 170 cm ile 190 cm arasında, bayan adaylar ise 160cm ile 180 cm arasında olmalı aynı zamanda ve boyve kilo ortalamasına uygun olmalıdırlar. Aynı zamanda adayların kabin memuru üniforması giyildiğinde vücudunun görülecek yerlerinde dövme, piercing, yanık ve yara izi vb. bulunmamalıdır.

Son 4 yıl içerisinde (01.01.2013 sonrası) havayolu firmalarında en az toplam 2 yıl Kabin Memuru olarak görev yapmış olmak ve aynı zamanda daha önceki uçuş görevlerinden disiplin cezası almamış olmak Sunexpress bünyesinde önemlidir. Sağlık durumu uçuşa elverişli olmak şartları aranmaktadır. Bu şartlara uygun Kabin Memuru adaylarının başvuruları kabul edilecektir.

İşe Alım Süreci

İşe alım süreçleri beş bölümden oluşmaktadır;

  • Birinci adımda adayların online yabancı dil sınavına katılmaları gerekmektedir.. Yabancı dil sınavı İngilizce dilinde yapılmakta olup yüz sorudan oluşmaktadır. Sınav toplam altmış dakika sürmektedir. Her soru bir puan değerindedir. Sınav sonuçları, yaklaşık onbeş dakika içerisinde size mail olarak gönderilecektir. İkinci dilde sınava girmek isteyen adaylara, sınavın akabinde, Almanca, Fransızca, İtalyanca veya Rusça dillerinden de online sınav gönderilir, bu sınavlar da yüz sorudan oluşmaktadır.
  • İkinci adımda İngilizce pratik görüşmesi gerçekleştirilecektir. Bu görüşme yaklaşık on beş dakika sürmektedir. İngilizce diksiyon ve konuşma kabiliyeti bu bölümde değerlendirilir.
  • İngilizce pratik görüşmenin akabinde, üçüncü adımda MMPI testi uygulanmaktadır. MMPI testi toplam 566 adet cümleden oluşmakta ve uygulaması ortalama 3 saat sürmektedir. Her cümleyi okuyarak adayların kendi durumlarına göre DOĞRU ya da YANLIŞ olup olmadığına karar vermeleri beklenmektedir. Cümlelerin genel geçer doğrusu veya yanlışı yoktur. Cümleler sadece kişilik modeli anlamaya yöneliktir. Cümlelerin hangilerinin sizi tarif ettiğini seçmeniz size özgü kişilik modelinizin ortaya çıkmasına yarayacaktır. Cevaplar herhangi üçüncü şahıslarla kesinlikle paylaşılmamaktadır. Test online olarak gerçekleştirilmektedir.
  • Dördüncü adımda Sunexpress kurulu mülakat için sizleri ağırlamaktan memnuniyet duyacaktır. Kurul mülakatı ortalama yarım saat sürmektedir. Görüşme Türkçe ve İngilizce dilinde yapılmaktadır. Kurul mülakatında, insan kaynakları uzmanı, kabin hizmetleri müdürlüğünden, sorumlu yönetici ve danışman psikolog bulunmaktadır. Görüşme boyunca her uzman kendi alanında sırası ile sorular sormaktadır. Mülakatın akabinde yaklaşık bir hafta içerisinde sonuçlar mail olarak gönderilmektedir.
  • Beşinci adımda insan kaynakları ekibi başarı olan adaylara iş teklifi göndermektedir. İş teklifini kabul eden adaylar, planlanan eğitim gruplarına dahil edilirler.

Sınav merkezleri Antalya, İzmir, İstanbul (Anadolu Yakası) ve Ankara’dır. Kriterleri uygun olan adaylar ikametlerinin en yakın olduğu merkeze davet edilmektedirler.

Kabin Memuru Başvurusu Nasıl Yapılıyor?

Kabin Memuru iş başvuru formunu yayınlamışsa bunu bilgisayarınıza indirebilir ve yazdırabilirsiniz. Eğer başvurunuzu doğrudan Sunexpress üzerinden yapmayacaksanız başvuru formuna ihtiyacınız yok. Aşağıdaki bağlantı üzerinden online iş başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

Online İş Başvurusu Linki; Resmi Başvuru Linki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir