Sasa Polyester Personel Alımı ve İş İlanları 2019

Sasa Polyester Personel Alımı ve İş İlanlarıSasa Polyester İş İlanları & Personel Alımları;

Sasa Polyester bünyesine dahil olmak için yapmanız gerekenleri öğrenebilir, mevcut personel alımlarına ilişkin ilanları aşağıda bulabilirsiniz. Sasa Polyester tüm departmanları için personel alımları yapıyor. Açık pozisyonları ve başvuru aşamalarını yazının devamında görebilirsiniz.

SASA;  polyester elyaf , filament, polyester bazlı polimerler, ara ürünler ve özellikli ürünler konusunda dünyanın önde gelen üreticisidir.Sektöründeki liderlik sorumluluğu ile güçlü teknik mirasını ve  yüksek üretim kapasitesini harmanlayan SASA; tasarımdan, üretim ve dağıtım aşamalarına  kadar tüm  süreci başarıyla  yönetir.

Polyester sektöründeki üretimine 1966 yılında başlayan SASA; kurulduğundan buyana, aralıksız yatırımlarıyla, hızlı  büyüme sürecini  hep sürdürdü. Kurulduğundan bu yana polyester sektöründeki öncülüğünü sürdüren SASA; bu konumunu daha da güçlendirmek  amacıyla 2000 yılında dünya kimya devi Dupont ile joint-venture tarzı ortaklık kurdu ve DupontSA adını aldı. Sabancı Holding’in, 2004 yılında Dupont hisselerini satın almasıyla, DupontSA ismi, ADVANSA olarak değiştirildi. Grubun Türkiye organizasyonun adı da 2005 yılında ADVANSA SASA Polyester Sanayi A.Ş. oldu.

2011 yılında ise Sabancı Holding, ADVANSA BV.’ye ait tüm hisseleri satın aldı ve Eylül 2011’de ADVANSA SASA olan adını SASA olarak değiştirdi. 1 Mayıs 2015 tarihi itibariyle, Sabancı Holding hisseleri Erdemoğlu Holding tarafından devralınarak, ortaklık yapısı % 51 Erdemoğlu Holding, % 49 halka arz edilmiş hale gelmiş oldu. Bünyesinde Nobel, ICI ve Dupont teknolojilerini barındıran SASA, 1500’ü aşkın nitelikli çalışanı, yüksek kapasiteli öncü üretim tesisleri ve 2002 yılında kurulan Araştırma Geliştirme Merkezi ile güçlü bir teknik altyapıya sahip.

SASA’nın, Adana’da, entegre üretim tesislerinin yer aldığı, 1.000.000 m² alan üzerinde kurulu merkez işyeri ile İskenderun’da kendi hammadde depolama tesisi bulunmaktadır. SASA kendi hammadde üretim tesisine de sahiptir. 1977 yılında 60.000 ton/yıl kapasite ile kurulan DMT işletmesi, artan ihtiyacı karşılayabilmek için farklı zamanlarda yapılan yatırımlarla bugünkü kapasitesi olan 280.000 ton/yıl seviyesine ulaştı. DMT’nin büyük çoğunluğu dahili tüketimde kullanılırken,bir bölümü de katı halde satılmaktadır.

Sasa Polyester İş Başvurusu

Sasa Polyester iş başvurusu yapmak için izlemeniz gereken iki adım mevcut. İlki Sasa Polyester bünyesine önceden hazırladığınız CV’nizi ileterek yapılır. İkinci yol ise aşağıda anlatacağımız internet üzerinden yapılan başvurulardır.

Sasa Polyester dönemsel olarak yaptığı personel alımlarını ilan vererek duyurmaktadır. Bu ilanlarda hangi pozisyona personel alımı yaptığını, aranılan nitelikleri ve nasıl bir iş yaptığınızı tüm detaylarıyla görebilirsiniz.

Yatırım Teknikeri: Şirketimizin yatırım projelerinin yürütülmesinde görev alınacak.

Genel Nitelikler:

Polyester elyaf ve filament ile özel polimerler üretiminde Avrupa ve Ortadoğu’nun lider kuruluşlarından olan Şirketimiz SASA’nın, yatırım ve montaj işlerinde değerlendirilmek üzere, aşağıda belirtilen niteliklere sahip formen,ustabaşı,tekniker,teknisyen aramaktayız.

 • Üniversitelerin en az Önlisans bölümlerinden mezun,
 • Borulama,Kaynak,Mekanik Montaj,QA /QC,Borulama Dizayn,Elektrik-Enstruman Montaj alanlarının en az birinde minimum 2 yıl tecrübeli,
 • Analitik düşünme ve raporlama becerilerine sahip,
 • Kişiler arası iletişimi güçlü,
 • Erkek adaylarda askerlikle ilişkisi olmayan.

Üretim ve Bakım Mühendisi: Şirketimizin üretim,bakım ve yatırım birimleri bünyesinde, üretim veya bakım süreçlerinden sorumlu olmak

Genel Nitelikler:

Polyester elyaf ve filament ile özel polimerler üretiminde Avrupa ve Ortadoğu’nun lider kuruluşlarından olan Şirketimiz SASA’nın, çeşitli birimlerinde yetiştirilmek üzere, aşağıda belirtilen niteliklere sahip takım arkadaşları aramaktayız.

 • Üniversitelerin Makine Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği,Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Kimya Mühendisliği,Tekstil Mühendisliği,Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği,Endüstri Mühendisliği ve Kimya bölümlerinden iyi derece ile mezun olmuş,
 • Çok iyi derecede İngilizce bilen,
 • MS Office uygulamalarına hakim,
 • Analitik düşünme ve raporlama becerilerine sahip,
 • Kişiler arası iletişimi güçlü,
 • Erkek adaylarda askerlikle ilişkisi olmayan
Yatırım Mühendisi
Sekreter

Sasa Polyester İş Başvuru Formu

Sasa Polyester iş başvuru formunu yayınlamışsa bunu bilgisayarınıza indirebilir ve yazdırabilirsiniz. Eğer başvurunuzu doğrudan Sasa Polyester üzerinden yapmayacaksanız başvuru formuna ihtiyacınız yok. Aşağıdaki bağlantı üzerinden online iş başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

Online İş Başvurusu Linki; Resmi Başvuru Linki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir