Samsun SASKİ Personel Alımı ve İş İlanları 2019

Samsun SASKİ Personel Alımı ve İş İlanlarıSamsun SASKİ İş İlanları & Personel Alımları;

Samsun SASKİ bünyesine dahil olmak için yapmanız gerekenleri öğrenebilir, mevcut personel alımlarına ilişkin ilanları aşağıda bulabilirsiniz. Samsun SASKİ tüm departmanları için personel alımları yapıyor. Açık pozisyonları ve başvuru aşamalarını yazının devamında görebilirsiniz.

2560 sayılı kanuna ve bu kanunda değişiklik yapan 3009 sayılı kanunda belirtilen görevleri yerine getirmek üzere 3305 sayılı Kanun uyarınca, 1995 yılında Bakanlar kurulunun 94/6372 sayılı kararıyla Samsun Büyükşehir Belediyesinde Su ve Kanalizasyon hizmetlerini yürütmek üzere, Samsun Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (SASKİ) kurulmuştur. Bakanlar Kurulu Kararı 10 Ocak 1995 Tarih ve 22167 sayılı resmi gazetede yayımlanmıştır. SASKİ Genel Müdürlüğü, Samsun Büyükşehir Belediyesine bağlı, müstakil bütçeli, kamu tüzel kişiliğine haiz bir kuruluştur. Ancak 12.11.2012 tarihinde onaylanan, 06.12.2012 tarih ve 28489 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 6360 Sayılı ‘On Dört İlde Büyükşehir Belediyesi ve Yirmi Yedi İlçe Kurulması İle Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’ ile SASKİ Genel Müdürlüğü hizmet alanı İl Mülki sınırlarına genişlemiştir.

Samsun’da 4 İlçe Belediyesine hizmet verirken (Atakum, Canik, İlkadım, Tekkeköy) 31 Mart 2014 tarihi itibari ile 13 İlçe Belediyesinin de ilave olmasıyla ( Alaçam, Asarcık, Ayvacık, Bafra, Çarşamba, Havza, Kavak, Ladik, Ondokuzmayıs, Salıpazarı, Terme, Vezirköprü, Yakakent) bütün il sınırına hizmet götürmekle yükümlü olmuştur.

Samsun SASKİ İş Başvurusu

Samsun SASKİ iş başvurusu yapmak için izlemeniz gereken iki adım mevcut. İlki Samsun SASKİ bünyesine önceden hazırladığınız CV’nizi ileterek yapılır. İkinci yol ise aşağıda anlatacağımız internet üzerinden yapılan başvurulardır.

Samsun SASKİ dönemsel olarak yaptığı personel alımlarını ilan vererek duyurmaktadır. Bu ilanlarda hangi pozisyona personel alımı yaptığını, aranılan nitelikleri ve nasıl bir iş yaptığınızı tüm detaylarıyla görebilirsiniz.

Veznelerimiz

Samsun Belediyesi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren SASKİ , çalışma olanakları sayesinde çok sayıda kişinin çalışmak istediği bir kamu kurumuna dönüşmüştür. Her sene bünyesine çok sayıda iş başvurusu gerçekleştirilmektedir.  SASKİ çok sayıda kişiye staj ve iş olanakları sunmakta olan bir kurumdur. İlanlar yayınladığı an iş başvurusu formu, başvuru şartları ve başvuru tarihleri gibi tüm detaylar SASKİ web adresi olan https://www.saski.gov.tr/Default.aspx sitesinde yayınlanacaktır. Aynı zamanda SASKİ iletişim bilgileri aşağıda yer almaktadır.

Samsun SASKİ İş Başvuru Formu

Samsun SASKİ iş başvuru formunu yayınlamışsa bunu bilgisayarınıza indirebilir ve yazdırabilirsiniz. Eğer başvurunuzu doğrudan Samsun SASKİ üzerinden yapmayacaksanız başvuru formuna ihtiyacınız yok. Aşağıdaki bağlantı üzerinden online iş başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

Online İş Başvurusu Linki; Resmi Başvuru Linki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir