Sakarya SASKİ Personel Alımı ve İş İlanları 2019

Sakarya SASKİ Personel Alımı ve İş İlanlarıSakarya SASKİ İş İlanları & Personel Alımları;

Sakarya SASKİ bünyesine dahil olmak için yapmanız gerekenleri öğrenebilir, mevcut personel alımlarına ilişkin ilanları aşağıda bulabilirsiniz. Sakarya SASKİ tüm departmanları için personel alımları yapıyor. Açık pozisyonları ve başvuru aşamalarını yazının devamında görebilirsiniz.

Adapazarı Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ADASU), Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin su ve kanalizasyon hizmetlerini yürütmek ve bu amaçla gereken her türlü tesisi kurmak, kurulu olanları devralmak ve bir elden işletmek üzere, Bakanlar Kurulunun 23.08.2001 tarih 3152 sayılı kararı ile kurulmuştur.

Kuruluşunda 3 ilçe ile 9 İlk Kademe Belediyeye hizmet eden ADASU,  5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunun yürürlüğe girmesiyle birlikte 7 İlçe Belediyesi ve 14 İlk Kademe Belediyesine hizmet vermeye başlamıştır. 06.03.2008 tarih 5747 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla ilk kademe belediyelerin ilçe yapılması sonucu 10 ilçe belediyesine hizmet vermeye devam etmiştir. Sınırlarımız içerisinde 201 mahalle ile 118 orman köy bulunmaktadır.

ADASU, büyükşehir sınırları dışında; Bakanlar Kurulunun 06.03.2009 tarih 14818 sayılı kararıyla 01.07.2009 tarihinde Gölkent Belediyesi ile; Bakanlar Kurulunun 02.09.2009 tarih 15440 sayılı kararıyla da 02.02.2010 tarihinde Sinanoğlu belediyesi ile yapılan birer protokolle hizmet alanını genişletmiştir. 143.953 hektarlık hizmet alanında, 666.517 nüfusa hizmet veren ADASU, 624 personelle, sorumluluk alanı içindeki 236.320 aboneye hizmet vermektedir. (Abone sayısı 30 Nisan 2013 tarihi itibariyle)

Adapazarı Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nün ismi (ADASU), 31.01.2011 tarih, 1388 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla, Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (SASKİ) şeklinde 13.02.2011 tarih 27845 sayılı Resmi Gazeteden yayınlanarak değiştirilmiştir.

Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (SASKİ), Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı müstakil bütçeli ve kamu tüzel kişiliğine haiz bir kuruluştur. Teşkilatı, Yönetim ve Karar Organları, Ana Hizmet Birimleri ve Denetim birimlerinden meydana gelir.

Sakarya SASKİ İş Başvurusu

Sakarya SASKİ iş başvurusu yapmak için izlemeniz gereken iki adım mevcut. İlki Sakarya SASKİ bünyesine önceden hazırladığınız CV’nizi ileterek yapılır. İkinci yol ise aşağıda anlatacağımız internet üzerinden yapılan başvurulardır.

Sakarya SASKİ dönemsel olarak yaptığı personel alımlarını ilan vererek duyurmaktadır. Bu ilanlarda hangi pozisyona personel alımı yaptığını, aranılan nitelikleri ve nasıl bir iş yaptığınızı tüm detaylarıyla görebilirsiniz.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren SASKİ, çalışma olanakları sayesinde çok sayıda kişinin çalışmak istediği bir kamu kurumuna dönüşmüştür. Her sene bünyesine çok sayıda iş başvurusu gerçekleştirilmektedir.  SASKİ çok sayıda kişiye staj ve iş olanakları sunmakta olan bir kurumdur. İlanlar yayınladığı an iş başvurusu formu, başvuru şartları ve başvuru tarihleri gibi tüm detaylar DİSKİ web adresi olan https://www.sakarya-saski.gov.tr/default.aspx  sitesinde yayınlanacaktır. Aynı zamanda SASKİ iletişim bilgileri aşağıda yer almaktadır.

Sakarya SASKİ İş Başvuru Formu

Sakarya SASKİ iş başvuru formunu yayınlamışsa bunu bilgisayarınıza indirebilir ve yazdırabilirsiniz. Eğer başvurunuzu doğrudan Sakarya SASKİ üzerinden yapmayacaksanız başvuru formuna ihtiyacınız yok. Aşağıdaki bağlantı üzerinden online iş başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

Online İş Başvurusu Linki; Resmi Başvuru Linki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir