PTT Personel Alımı ve İş İlanları 2019

PTT Personel Alımı ve İş İlanlarıPTT İş İlanları & Personel Alımları;

PTT bünyesine dahil olmak için yapmanız gerekenleri öğrenebilir, mevcut personel alımlarına ilişkin ilanları aşağıda bulabilirsiniz. PTT tüm departmanları için personel alımları yapıyor. Açık pozisyonları ve başvuru aşamalarını yazının devamında görebilirsiniz.

Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü ya da kısa adıyla PTT, Türkiye’nin posta örgütüdür. 2013 yılı Mayıs ayında TBMM’de kabul edilen tasarı ile Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi haline gelmiştir.

PTT İş Başvurusu

PTT iş başvurusu yapmak için izlemeniz gereken iki adım mevcut. İlki PTT bünyesine önceden hazırladığınız CV’nizi ileterek yapılır. İkinci yol ise aşağıda anlatacağımız internet üzerinden yapılan başvurulardır.

PTT dönemsel olarak yaptığı personel alımlarını ilan vererek duyurmaktadır. Bu ilanlarda hangi pozisyona personel alımı yaptığını, aranılan nitelikleri ve nasıl bir iş yaptığınızı tüm detaylarıyla görebilirsiniz.

Gişe ve Büro Görevlisi;

PTT bürolarında görevli olan ve büro içerisindeki kargo gönderimi ya da teslimi, posta gönderimi ya da teslimi ve diğer evrak işleriyle ilgilenen personellerdir. Bu personeller aynı zamanda fatura ödemeleriyle de ilgilenirler.

Dağıtıcı;

PTT bünyesince gelen ya da gönderilen posta ve kargoları adreslerine teslim etmek adına görevli personellerdir.

Genel Şartlar:

  • 35 yaşından gün almamış olmak,
  • Gişe görevlisi için KPSS 70, dağıtıcı için de 60 puan almak,
  • Bayanlarda dağıtıcılık için 160 erkeklerde 168 boyunda olmak,
  • Suç kapsamına giren konularda ceza almamış ve yargılanmamış olmak,
  • Sözlü sınavda başarılı olmak.
Veritabanı Yöneticisi
Sistem Mühendisi

PTT İş Başvuru Formu

PTT iş başvuru formunu yayınlamışsa bunu bilgisayarınıza indirebilir ve yazdırabilirsiniz. Eğer başvurunuzu doğrudan PTT üzerinden yapmayacaksanız başvuru formuna ihtiyacınız yok. Aşağıdaki bağlantı üzerinden online iş başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

Online İş Başvurusu Linki; Resmi Başvuru Linki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir