Marmarabirlik Personel Alımı ve İş İlanları 2019

Marmarabirlik Personel Alımı ve İş İlanlarıMarmarabirlik İş İlanları & Personel Alımları;

Marmarabirlik bünyesine dahil olmak için yapmanız gerekenleri öğrenebilir, mevcut personel alımlarına ilişkin ilanları aşağıda bulabilirsiniz. Marmarabirlik tüm departmanları için personel alımları yapıyor. Açık pozisyonları ve başvuru aşamalarını yazının devamında görebilirsiniz.

ZEYTİN denince ilk akla gelen MARMARABİRLİK, adını aldığı Marmara Denizi’nin Güney sahilleri boyunca doğuda İznik Gölü çevresinden, batıda Trakya’da Mürefte’ye kadar uzanan bir yay içerisinde konuşlanmıştır. Marmarabirlik, Dünyanın en kaliteli sofralık zeytinlerinin yetiştirilmesi  ve  daha   iyi koşullarda  pazarlanması amacıyla, bölge zeytin üreticilerinin karşılıklı yardım ve  dayanışma içerisinde  1954 yılında kurmuş oldukları bir Tarım Satış Kooperatifleri Birliği’dir.

Marmarabirlik İş Başvurusu

Marmarabirlik iş başvurusu yapmak için izlemeniz gereken iki adım mevcut. İlki Marmarabirlik bünyesine önceden hazırladığınız CV’nizi ileterek yapılır. İkinci yol ise aşağıda anlatacağımız internet üzerinden yapılan başvurulardır.

Marmarabirlik dönemsel olarak yaptığı personel alımlarını ilan vererek duyurmaktadır. Bu ilanlarda hangi pozisyona personel alımı yaptığını, aranılan nitelikleri ve nasıl bir iş yaptığınızı tüm detaylarıyla görebilirsiniz.

  • İnsan Kaynakları Politikası:

İnsan kaynakları politikamızın en temel amacı; Marmarabirlik’in misyonu ve vizyonuna bağlı olarak oluşturulan stratejiler doğrultusunda İnsan Kaynakları politikası oluşturmaktır. Kurumumuzun sektördeki öncü pozisyonunu muhafaza edip daha da ilerilere taşıyacak doğru ve nitelikli insan gücünü bünyemize katmaktır.

Çalışanlarımızın kişisel ve mesleki gelişimlerine yardımcı olacak eğitim olanakları sağlamak, katılımcı bir yapı ile personelimizin yaratıcı fikirlerini değerlendirmek, hayata geçirmek, ödüllendirmek, çalışanlarımızı çevre ve iş sağlığı konusunda bilinçlendirmek, organizasyonel verimliliğimizi arttıracak huzurlu ve fonksiyonel bir iş ortamı hazırlamak hususları da politikamızın diğer temel taşlarını oluşturmaktadır.

Öte yandan özlük işlerinin yürütülmesinde, hukuka, adalet ve iyi niyet kurallarına uymak, doğru kişiyi doğru yerde istihdam etmek ve ücret skalasını bu doğrultuda belirlemek, yatay ve dikey yönlü pozisyon değişikliklerinde bilgi, tecrübe, eğitim gibi unsurları ön şart olarak kabul etmek, personelin kuruma bağlılığını arttırmak, sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılamak, görev, çalışma ve faaliyetlerini desteklemek, sosyal hizmet ve yardımlardan tüm personelin eşit ölçüde faydalanmasını sağlamak suretiyle verimliliği arttırmak ve Marmarabirlik’te çalışmayı bir ayrıcalık haline getirerek ”Kurum Kültürü” oluşmasını sağlamak İnsan Kaynakları Politikamızın vazgeçilmez unsurlarındandır.

  • İşe Alım Süreci:

Birliğimizde işe alım sürecinde işe alınacak personel için boş kadroların tespit edilmesi ve bu kadrolara yönelik iş ilanlarının çeşitli mecralarda duyurulmasıyla başlar.

İşe alınması düşünülen kişilerin başvuruda bulundukları mercilerden ve Marmarabirlik veri tabanında mevcut bulunan adayların da değerlendirilerek, eğitim durumu, pozisyonun gerektirdiği yetkinlikler, sektörel ve kurum kültürüne uygunluk gibi noktalar gözönünde bulundurularak, ”doğru zamanda, doğru iş için, doğru insan” felsefemizi gerçekleştirmek amacıyla aday listesi oluşturulur.

Akabinde oluşan listedeki adaylar ile işin gerekliliğine göre, gerektiğinde profesyonel yardım alınarak; yazılı sınav, mülakat, ölçme – değerlendirme aşamaları gerçekleştirilir.

İşe alım sürecinde gerçekleşen bu aşamalardan sonra seçilen adaylar için mevsimlik personel dahil, Birlik, entegre tesisler ve kooperatifler ile bunlara bağlı işyerlerinde istihdam edilecek personel için iş talep formu düzenlenir.

Son olarak işe alınacak imza yetkili olan veya olmayan tüm personel için İnsan Kaynakları Müdürlüğü tarafından Yönetim Kuruluna yazılan önergeyle ve alınan Yönetim Kurulu kararıyla işe alım işlemi gerçekleştirilir.

  • Kariyer Yönetimi:

Kurumumuzda kariyer geliştirme planları bireysel performansa ve yetkinliklere dayalı olarak yapılmaktadır.

Çalışanlarımızın potansiyellerini ortaya çıkarmak, bireysel hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak, eksik yönlerini ve mesleki bilgilerini geliştirmelerine olanak sağlamak amacıyla her dönem başında eğitim planları oluşturulur ve uygulanır. Bu eğitim planları çalışanların ve organizasyonun ihtiyaçlarına göre yapılır ve takip edilir.

Yüksek performans değerlerine sahip, kurum bilincini sindirmiş ve gerekli yetkinliklere sahip çalışanlarımız, personel yönetmeliğimizde belirlenmiş olan asgari görev süreleri ve terfi şartları çerçevesinde; kurum içi, bağlı kooperatifler ve iştirakler arasında dikey ya da yatay hareketlilik imkânına sahiptir.

Marmarabirlik İş Başvuru Formu

Marmarabirlik iş başvuru formunu yayınlamışsa bunu bilgisayarınıza indirebilir ve yazdırabilirsiniz. Eğer başvurunuzu doğrudan Marmarabirlik üzerinden yapmayacaksanız başvuru formuna ihtiyacınız yok. Aşağıdaki bağlantı üzerinden online iş başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

Online İş Başvurusu Linki; Resmi Başvuru Linki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir