Havaş Personel Alımı ve İş İlanları 2019

Havaş Personel Alımı ve İş İlanları Havaş İş İlanları & Personel Alımları;

Havaş bünyesine dahil olmak için yapmanız gerekenleri öğrenebilir, mevcut personel alımlarına ilişkin ilanları aşağıda bulabilirsiniz. Havaş tüm departmanları için personel alımları yapıyor. Açık pozisyonları ve başvuru aşamalarını yazının devamında görebilirsiniz.

Havaş; sermayesinin tamamına yakınını sağlayan Türk Hava Yolları A.O’nun öncülüğünde, 8 Nisan 1958 tarihinde Usaş A.Ş. adı ile kuruldu. Ancak şirket ilk faaliyetlerine 1933 yılında, Türk Hava Yolları’nın (o dönemdeki adıyla Devlet Hava Yolları) bünyesinde, yer hizmetlerini yapmak üzere başlamıştır. 1958 yılına kadar Türk Hava Yolları çatısı altında hizmet veren Havaş; söz konusu tarihte Usaş olarak yeniden yapılandırılmış, sektördeki hızlı gelişmelere de paralel olarak Türk Hava Yolları’nın yanı sıra ülkemize uçuş yapan yabancı havayollarına da yer hizmetleri sunmaya başlamıştır. Havaş günümüzde Türkiye’ye uçuş yapan lider yerli ve yabancı havayollarına yer hizmeti sunmaya devam etmektedir. Usaş A.Ş. çatısı altında yürütülen ikram ve yer hizmetleri faaliyetleri 1987 yılında ikiye ayrılmış; bu doğrultuda, yer hizmetlerini gerçekleştirmek üzere Havaş (Havaalanları Yer Hizmetleri A.Ş.) kurulmuştur. Uçak ikram hizmetleri Usaş bünyesinde yürütülmeye devam etmiştir. Havaş, Türkiye’de yer hizmetlerinde faaliyette bulunmak üzere kurulan ve günümüzde de bu faaliyetlerini sürdüren ilk kuruluştur.

Havaş İş Başvurusu

Havaş iş başvurusu yapmak için izlemeniz gereken iki adım mevcut. İlki Havaş bünyesine önceden hazırladığınız CV’nizi ileterek yapılır. İkinci yol ise aşağıda anlatacağımız internet üzerinden yapılan başvurulardır.

Havaş dönemsel olarak yaptığı personel alımlarını ilan vererek duyurmaktadır. Bu ilanlarda hangi pozisyona personel alımı yaptığını, aranılan nitelikleri ve nasıl bir iş yaptığınızı tüm detaylarıyla görebilirsiniz.

Başvurabileceğiniz Pozisyonlar:

 • İşçi
 • Şoför
 • Memur – Operasyonel
 • Memur – Destek
 • Şef – Operasyonel
 • Uzman/Şef – Destek
 • Yönetici
 • Teknisyen
 • Dispeçer

Yolcu Hizmetleri Memuru: Yolcunun havalimanına girişinden uçağa binişine kadar uluslararası kurallar ve Havaş standartlarına göre bagaj, bilet ve pasaport işlemlerini eksiksiz ve doğru yapmak, uçağın varışında yolcuları karşılayarak gerektiği durumlarda ülkeye giriş işlemleri için yönlendirmek, yolcunun bagajı ile ilgili yaşanabilecek aksaklıklarda yardımcı olmak ve yolcunun transfer işlemlerini gerçekleştirmekten sorumludur.

Genel Nitelikler:

 • En az lise mezunu,
 • İyi derecede yabancı dil konuşabilir (tercihen ingilizce),
 • Vardiyalı çalışabilir,
 • Havaalanına yakın ve şirket servisi ile ulaşılabilen güzergahlarda ikamet ediyor

Harekat Memuru: Görevli olduğu uçuşa ilişkin olarak, uçağın inişi öncesinden kalkışına kadar olan süreçte uçuş mürettebatı, havayolu temsilcisi ve operasyon ile ilgili birimler arasındaki koordinasyonu sağlamak, IATA kurallarına göre uçağın ağırlık ve denge hesaplamasını yapmak, slot ve permileri takip etmek, uçuş programlarını güncellemek, frekans bilgilerini ve mesajları ilgili birimlere iletmek ve günlük koordinasyonu yürütmekten sorumludur.

Genel Nitelikler:

 • En az lise mezunu,
 • İyi derecede yabancı dil konuşabilir (tercihen ingilizce),
 • Vardiyalı çalışabilir,
 • Havaalanına yakın ve şirket servisi ile ulaşılabilen güzergahlarda ikamet ediyor.
İşçi

Havaş İş Başvuru Formu

Havaş iş başvuru formunu yayınlamışsa bunu bilgisayarınıza indirebilir ve yazdırabilirsiniz. Eğer başvurunuzu doğrudan Havaş üzerinden yapmayacaksanız başvuru formuna ihtiyacınız yok. Aşağıdaki bağlantı üzerinden online iş başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

Havaş İş Başvurunuzu yaparken eksiksiz ve doğru bilgiler girmeye özen göstermelisiniz. Aksi takdirde başvurunuz geçersiz sayılacak ve size geri dönüş yapılmayacaktır.

Online İş Başvurusu Linki; Resmi Başvuru Linki

Bu konuya 1 yorum yazıldı;

 1. Tgs için başvuru formu doldurum 12 yıl iklimsa hizmet verdim fiziksel hiç bir problem yoktur hiç bir sabıkam yoktur sicilim temiz tgs de çalışmak istiyorum valiz taşıma uygundur ağır işler uygundur tşk ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir