Diyarbakır DİSKİ Personel Alımı ve İş İlanları 2019

Diyarbakır DİSKİ Personel Alımı ve İş İlanlarıDiyarbakır DİSKİ İş İlanları & Personel Alımları;

Diyarbakır DİSKİ bünyesine dahil olmak için yapmanız gerekenleri öğrenebilir, mevcut personel alımlarına ilişkin ilanları aşağıda bulabilirsiniz. Diyarbakır DİSKİ tüm departmanları için personel alımları yapıyor. Açık pozisyonları ve başvuru aşamalarını yazının devamında görebilirsiniz.

Kuruluş: Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi 4 Mayıs 1995 tarih ve 22277 sayılı Resmi Gazete’ de yayınlanan 95 / 6750 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararı kurulmuş olup 01.01.1996 tarihinde Kamu Tüzel Kişiliği’ni kazanmıştır. Diğer bir ifadeyle,  Diyarbakır’ın su ve kanalizasyon hizmetlerini yürütmek görevi, DİSKİ Genel Müdürlüğü’ ne verilmiştir. DİSKİ, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine bağlı, müstakil bütçeli, kamu tüzel kişiliğine haiz bir kuruluştur. Bu idare kısaca ( DİSKİ ) rumuzu ile anılır. DİSKİ personeli 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu hükümlerine tabiidir.

DİSKİ’nin görev ve yetkileri şunlardır:

  • Her türlü içme, kullanma ve endüstri suyu ihtiyaçlarının yer üstü kaynaklarından sağlanması ve ihtiyaç sahiplerine dağıtılması için; kaynaklardan abonelere ulaşıncaya kadar tesisin etüd ve projesini yapmak veya yaptırmakla yükümlüdür. Bu projelere göre tesisleri kurmak, kurdurmak, kurulu olanları devralıp işletmek ve bunların bakımı ile onarımını yaptırmanın yanı sıra gerekli yenilemelere girişmek de DİSKİ’nin görev ve yetkileri arasında bulunmaktadır.
  • Kullanılmış ve yağış sularının toplanması, yerleşim yerlerinden uzaklaştırılması, zararsız bir biçimde boşaltılarak yerine ulaştırılmasında DİSKİ yetkilidir. Sulardan yeniden yaralanılması amacıyla abonelerden başlanarak; suların toplanacak veya bırakılacak noktaya kadar her türlü tesisin etüt ve projesini yapmak, yaptırma; gerektiğinde bu projelere göre tesisleri kurmak ya da kurdurmakla yükümlüdür. Kurulu olanları devralıp işletmek, bakım ile onarımını yapmak, yaptırmak için gerekli yenilemelere girişmek ile yükümlüdür.
  • DİSKİ’nin diğer bir görevi de bölge içindeki su kaynaklarının (göl ve akarsu ) kıyıları gibi  yer altı sularının kullanılmış sularla ve endüstri artıklarıyla kirletilmesini, bu kaynaklardan sağlanan suların kaybına veya azalmasına yol açacak tesis kurulması faaliyetinde bulunulması girişimini önlemek ve bu konuda her türlü teknik, idari ve hukuki tedbirleri almaktır.
  • Su ve Kanalizasyon hizmetleri konusunda hizmet alanı içindeki Belediyelere verilen görevleri yürütmek ve bu konulardaki yetkileri kullanmaktır.
  • Her türlü taşınır ve taşınmaz malı satın almak, kiralamak, ekonomik değeri kalmamış araç ve gereçleri satmak, DİSKİ’nin hizmetleriyle ilgili tesisleri doğrudan doğruya yahut diğer kamu veya özel kuruluşlarla ortak olarak kurmak, işletmek, bu maksatla kurulmuş veya kurulmakta olan tesislere iştirak etmektir.
  • Kuruluş amacına dönük çalışmaların gerekli kılınması halinde her türlü taşınmaz malı kamulaştırmak veya üzerinde kullanma hakları tesis etmek.

Diyarbakır DİSKİ İş Başvurusu

Diyarbakır DİSKİ iş başvurusu yapmak için izlemeniz gereken iki adım mevcut. İlki Diyarbakır DİSKİ bünyesine önceden hazırladığınız CV’nizi ileterek yapılır. İkinci yol ise aşağıda anlatacağımız internet üzerinden yapılan başvurulardır.

Diyarbakır DİSKİ dönemsel olarak yaptığı personel alımlarını ilan vererek duyurmaktadır. Bu ilanlarda hangi pozisyona personel alımı yaptığını, aranılan nitelikleri ve nasıl bir iş yaptığınızı tüm detaylarıyla görebilirsiniz.

VEZNE ADI ADRESİ ÇALIŞMA SAATLERİ
Sur Tahsilat Şubesi  Ulu cami Yanı Eski Belediye Binası      08:00 – 15:45
Şehitlik Tahsilat Şubesi  Şehitlik Cad. Berat Apt. Altı      08:00 – 15:45
Konukevi Tahsilat Şubesi  D.Bakır Büyükşehir Belediyesi Konukevi-Ofis      08:00 – 15:45
Bağlar Dörtyol Tahsilat Şubesi  Bağlar Gürsel Cad. Bağlar Dörtyol Civarı      08:00 – 15:45
Merkez Tahsilat Şubesi  Bağcılar Mah.Yenihal Cad.No:1 DİSKİ Genel Md      08:00 – 15:45
Kayapınar Tahsilat Şubesi  Fırat Bulvarı Çelik Apt. Altı No: 100/D Gaziler      08:00 – 15:45
Bismil Tahsilat Şubesi  Kurtuluş Mah. 702 Sok. No:6 Çiftçiler Plaza      08:00 – 15:45
Lice Tahsilat Şubesi  Kali Mah. Diyarbakır Cad. No: 108 /A     08:00 – 15:45
Silvan Tahsilat Şubesi  Camii Mah. D.bakır Yolu üzeri Silvan Bel. Binası      08:00 – 15:45
Hani Tahsilat Şubesi  Merkez Mah. Yeni Cad. No:36      08:00 – 15:45
Çınar Tahsilat Şubesi  Gazi Mah. Atatürk Bulvarı Doğan Apt. Z2      08:00 – 15:45
Kulp Tahsilat Şubesi  Merkez Eski Mah. Cengiz Topel Cad. No: 64/A      08:00 – 15:45
Hazro Tahsilat Şubesi  Topalan Mah. Eski PTT Cad. No:26/A      08:00 – 15:45
Ergani Tahsilat Şubesi  İstasyon Mah.Çermik Cad. Belediye Taziye Evi Altı      08:00 – 15:45
Çermik Tahsilat Şubesi  Diyarbakır Cad.Tepe Mah. Ağaçlıhan Apt. No:166/A      08:00 – 15:45
Çüngüş Tahsilat Şubesi  Çüngüş Hükümet Binası yanı Karşıyaka Mah.No:10      08:00 – 15:45
Dicle Tahsilat Şubesi  Balarbaşı Mah.Ferah Cad.No:1 Belediye Eski Binası      08:00 – 15:45
Kocaköy Tahsilat Şubesi  Kaya Mah. Hastane Cad. 4-A      08:00 – 15:45
Eğil Tahsilat Şubesi  Yenişehir Mah. Menekşe Sok. No:2      08:00 – 15:45
Bütün PTT Tahsilat Şubeleri  Türkiyenin Her Yerinde (D.Bakır: 34 Noktada)     08:00 – 17:00

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren DİSKİ, çalışma olanakları sayesinde çok sayıda kişinin çalışmak istediği bir kamu kurumuna dönüşmüştür. Her sene bünyesine çok sayıda iş başvurusu gerçekleştirilmektedir.  DİSKİ çok sayıda kişiye staj ve iş olanakları sunmakta olan bir kurumdur. İlanlar yayınladığı an iş başvurusu formu, başvuru şartları ve başvuru tarihleri gibi tüm detaylar DİSKİ web adresi olan http://www.diski.gov.tr/ sitesinde yayınlanacaktır. Aynı zamanda DİSKİ iletişim bilgileri aşağıda yer almaktadır.

Diyarbakır DİSKİ İş Başvuru Formu

Diyarbakır DİSKİ iş başvuru formunu yayınlamışsa bunu bilgisayarınıza indirebilir ve yazdırabilirsiniz. Eğer başvurunuzu doğrudan Diyarbakır DİSKİ üzerinden yapmayacaksanız başvuru formuna ihtiyacınız yok. Aşağıdaki bağlantı üzerinden online iş başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

Online İş Başvurusu Linki; Resmi Başvuru Linki

Bu konuya 3 yorum yazıldı;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir