DHL Express Personel Alımı ve İş İlanları 2019

DHL Express Personel Alımı ve İş İlanlarıDHL Express İş İlanları & Personel Alımları;

DHL Express bünyesine dahil olmak için yapmanız gerekenleri öğrenebilir, mevcut personel alımlarına ilişkin ilanları aşağıda bulabilirsiniz. DHL Express tüm departmanları için personel alımları yapıyor. Açık pozisyonları ve başvuru aşamalarını yazının devamında görebilirsiniz.

DHL, dünya çapında 220 ülke ve bölgede faaliyet gösteriyor ve bu daha ziyade onu dünyanın uluslararası bir şirketi yapıyor. 350.000 çalışanı aşan bir işgücü ile, neredeyse lojistik ihtiyaçların sonsuz sayıda çözümünü sunuyor.

DHL, dünya çapında önde gelen posta ve lojistik şirketi Deutsche Post DHL Group’un bir parçasıdır ve DHL Express, DHL Parsel, DHL eCommerce, DHL Global Forwarding, DHL Freight ve DHL Supply Chain iş birimlerini kapsar.

DHL Express İş Başvurusu

DHL Express iş başvurusu yapmak için izlemeniz gereken iki adım mevcut. İlki DHL Express bünyesine önceden hazırladığınız CV’nizi ileterek yapılır. İkinci yol ise aşağıda anlatacağımız internet üzerinden yapılan başvurulardır.

DHL Express dönemsel olarak yaptığı personel alımlarını ilan vererek duyurmaktadır. Bu ilanlarda hangi pozisyona personel alımı yaptığını, aranılan nitelikleri ve nasıl bir iş yaptığınızı tüm detaylarıyla görebilirsiniz.

DHL’DEKİ KARİYER ALANLARI

Depolarımıza gelen ve depolarımızdan giden her şeyin düzgün ve hızlı bir şekilde işlem görmesi için gerekli iş gücünü, uzmanlığı ve özverili çalışmayı gerçekleştiren ekiplerdir.

Tüm teslimlerimizin her seferinde doğru zamanda, doğru yere ulaştığından emin olmak için büyük, özel bir ekip gerekir. Bir şeyi A noktasından B noktasına taşırken ister küçük bir araçta aynı semte taşınan tek bir paket olsun, ister bir yük gemisinde dünyanın öbür ucuna gönderilen uluslararası bir konsinye olsun, Freight ve Taşıma ekiplerimiz her şeyin sorunsuz işlemesini sağlar.

Sürücülerimiz ve Kuryelerimiz olmasa ne yapardık? Onlar DHL’in güvenilir elleri ve gülen yüzü. Yağmur, çamur demeden, gece, gündüz, her zaman müşterilerimizin mektupları ve kolilerinin güvenle ve hızla teslim edilmesi için ne gerekiyorsa yaparlar.

DHL gibi bir büyük bir şirketi işletmek için gerekli tüm ekipmanları, sistemleri, makineleri ve altyapıyı düşünün. Bunların hepsini yönetmek ve bakımını yapmak, her şeyin 7/24 sorunsuz işlemesini, güvenli ve verimli şekilde çalışmasını sağlamak Mühendislik ve Bakım ekiplerinin sorumluluğundadır.

Küçük, girişimci start-up’lardan dünyanın en büyük markalarına ve şirketlerine kadar her boyutta, farklı müşterilerimiz var. Bunların hepsinin taleplerine ve zorluklarına cevap verebilecek özel ve yenilikçi tedarik zinciri çözümleri geliştirebildikleri için Tedarik Zinciri Çözümleri ekibimiz çok değer verilen ve takdir edilen bir ekiptir.

Uzman ve deneyimli ekibimizin özverili ve özenli çalışması sayesinde müşterilerimiz tüm gümrük, güvenlik ve sigorta ihtiyaçları için tek noktadan hizmet alarak arkalarına yaslanabilir. Ekibimiz mallarınızın tüm dünyada sorunsuz şekilde taşınmasını ve sorunlu bölgelerde güvende olmasını sağlarken beklenmedik olaylara karşı da mallarınızı sigortalar.

Sadece iş arkadaşlarımız için değil, aynı zamanda müşterilerimiz ve tüm ziyaretçilerimiz için de güvenli, sağlıklı bir çalışma ortamı yaratmak ancak profesyonel ve dikkatli çalışanlardan oluşan çalışkan bir ekiple mümkün olabilir. Neyse ki bunu başaracak en doğru ekibe sahibiz. DHL’in karşılaştığı zorluklara odaklanarak Sağlık, Güvenlik ve Çevre ekiplerimiz, Sağlık ve Güvenlik gereksinimlerini karşılamak için ihtiyaçları olan rehberliği, tavsiyeleri ve desteği sağlamak için şirketteki tüm departmanlarla iş birliği yapar.

Tüm dünyada müşterilerimiz mektuplarını ve kolilerini gitmeleri gereken yere maksimum verimlilik ve minimum sorunla göndermek için DHL’e güveniyor. Bu nedenle müşterilerimizin güvenini boşa çıkarmamak için biz de olağanüstü Pilotlarımıza ve Uçuş Operasyonu ekiplerimize güveniyoruz.

Kurye:

 • Kendisine tahsis edilen bölge sınırları içerisinde tüm gönderilerin DHL standartlarına uygun olarak toplanmasını ve dağıtılmasını sağlamak
 • Gönderileri güvenli bir şekilde müşterilere ulaştırmak
 • Toplanan gönderileri yine güvenli bir şekilde DHL istasyonlarında elleçlenmesini sağlayarak aynı gün çıkışlarının yapılmasını gerçekleştirmek
 • Teslimat bilgilerine uygun ürünleri araçlara yerleştirmek
 • Müşteri talep ve ihtiyaçlarını karşılamak

Genel Nitelikler:

 • En az lise mezunu veya üniversite öğrencisi
 • Müşteri odaklı, iletişim becerileri güçlü, takım çalışmasına yatkın
 • B sınıfi ehliyeti ve en az 2 yıllık sürüş deneyimi olan

Antrepo Yetkilisi:

 • Tüm antrepo aktivitelerinde, gümrük mevzuatı çerçevesinde müşteriye destek olunması
 • Gönderilerin belirlenen şartlar dahilinde taşınması, raflanması, depolanması ve sevkiyatının sağlanması
 • Gönderi ve antrepo güvenliğini sağlayarak işlemlerin gerçekleştirilmesi
 • Gelen gönderilerin evraklarının toplanması ve destek grubuna ulaştırılması
 • Gönderilere ait durum kodlarının sisteme doğru ve zamanında girilmesi
 • Antrepodan çıkacak olan gönderilere ait tüm gümrüksel ve DHL ile ilgili işlemlerinin tamamlanmış olmasını kontrol ederek, işlemlerin sonlandırılması
 • Gönderi sayımları ile ilgili tüm işlemlerin takibinin yapılması

Genel Nitelikler:

 • Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma, 14:00 – 18:15  saatleri arasında görevlendirilmek üzere,
 • En az lise mezunu veya üniversite öğrencisi
 • Takım çalışmasına yatkın
 • Temel bilgisayar kullanımına hakim
 • Tercihen iyi derecede forklift kullanabilen
Müşteri Hizmetleri Ön Saf Yetkilisi
Müşteri Hizmetleri Yetkilisi

DHL Express İş Başvuru Formu

DHL Express iş başvuru formunu yayınlamışsa bunu bilgisayarınıza indirebilir ve yazdırabilirsiniz. Eğer başvurunuzu doğrudan DHL Express üzerinden yapmayacaksanız başvuru formuna ihtiyacınız yok. Aşağıdaki bağlantı üzerinden online iş başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

Online İş Başvurusu Linki; Resmi Başvuru Linki

Bu konuya 1 yorum yazıldı;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir