Çelik Halat Personel Alımı ve İş İlanları 2019

Çelik Halat Personel Alımı ve İş İlanlarıÇelik Halat İş İlanları & Personel Alımları;

Çelik Halat bünyesine dahil olmak için yapmanız gerekenleri öğrenebilir, mevcut personel alımlarına ilişkin ilanları aşağıda bulabilirsiniz. Çelik Halat tüm departmanları için personel alımları yapıyor. Açık pozisyonları ve başvuru aşamalarını yazının devamında görebilirsiniz.

Konusunda uzman, lider ve köklü bir kuruluş olan Çelik Halat ve Tel Sanayii A.Ş. 1962 yılında ülkemizin yüksek karbonlu çelik tel ve halat ihtiyaçlarının karşılanması amacı ile kurulmuş olup 1968 yılında faaliyete geçmiştir.

10 Ocak 1986 yılında halka açılan firmamız hisselerinin büyük bir bölümünün, 1997 yılında Doğan Grubu tarafından alınmasıyla birlikte Çelik Halat ve Tel Sanayii A.Ş. , yeni bir atılım dönemine girmiştir. Bugün, uluslararası standartlara uygun olarak üretilen ve büyük bir bölümü ihraç edilen ürünlerimiz, dünyanın sayılı endüstrileşmiş ülkeleri tarafından artan bir oranda tercih edilmektedir. Başlangıçta, yılda 4500 ton kapasite ile tek ve çok demetli halat, galvanizli tel ve yaylık tel ürünleri ile üretime başlamış, daha sonra gelişen pazar şartlarına uygun entegrasyon ile ürün yelpazesine öngerilmeli beton demetini ekleyip kapasitesini arttırmıştır. Projelendirilmiş yeni yatırımlarla büyüme trendimiz önümüzdeki yıllarda devam edecektir. Kurulduğundan bu yana sürekli gelişerek büyüyen Çelik Halat ve Tel Sanayii A.Ş.;

Çelik Halatları ile; inşaat, denizcilik, balıkçılık, petrol, madencilik gibi birçok sektörde ve asansörlerde, vinçlerde, ormancılıkta;
Galvanizli Telleri ile; muhtelif endüstriyel yay imalatı, otomotiv ve beyaz eşya sektöründe;
Endüstriyel Yaylık Telleri ile; ağırlıklı otomotiv ve beyaz eşya sektörlerinde olmak üzere her türlü endüstriyel yay uygulamalarında;
Patentli Telleri ile, yüksek performanslı özel halat üretimi, tarım ve geri dönüşüm sektöründe;
Beton Demetleri ile; köprü ve kirişlerde, ankraj uygulamalarında, beton prefabrik inşaat olmak üzere birçok farklı inşaat alanında;
yaşantımızın her anında uluslararası standartlara ve müşteri isteklerine uygun özel ürünleri ile yanınızdadır. Ürün yelpazemiz içinde özel ve önemli bir yeri olan ve firmamıza da ismini veren Çelik Halatlarımız yüksek kalitesi ve performansı ile sadece yurt içinde değil yurt dışında da yıllardır aranılan ve güvenilen bir marka olma özelliğini haklı olarak kazanmış bulunmaktadır. Bu güvenin bir sonucu olarak müşterilerimiz tarafından kolayca fark edilebilmesini sağlamak için yurt içinde tüm halatlarımızda bir demet kırmızı renkte üretilmekte, halatların firmamıza ait olduğunun ek güvencesi olarak halat içine tanıtıcı renkli şerit konulmakta, ayrıca tüm halatlarımıza onaylı Kalite Sertifikası verilmektedir. Firmamızın ürünleri bugün Kuzey Amerika ve Avrupa başta olmak üzere 45′ in üzerinde ülkeye ihraç edilmekte; ürün ve hizmet kalitesiyle takdir toplamaktadır.

“Çelik Halat ve Tel Sanayii A.Ş. uzun yıllardır sahip olduğu TSE EN ISO 9001 Kalite Yönetim Belgesi yanında, Lloyd’s Register kalite sistem belgeleri ve dünya petrol endüstrisinin en büyük kuruluşu olan American Petroleum Institute tarafından da onaylanan ve API (API 9A License No: 9A-0056) logosu kullanma izni verilen yüksek halat kalitesi, yeni geliştirdiği ürünleri, tüm çalışanları tarafından paylaşılan müşteri memnuniyetini esas alan çalışma anlayışı ile sizlere güven vererek sürekli gelişme yolculuğuna devam etmektedir. ”

Çelik Halat İş Başvurusu

Çelik Halat iş başvurusu yapmak için izlemeniz gereken iki adım mevcut. İlki Çelik Halat bünyesine önceden hazırladığınız CV’nizi ileterek yapılır. İkinci yol ise aşağıda anlatacağımız internet üzerinden yapılan başvurulardır.

Çelik Halat dönemsel olarak yaptığı personel alımlarını ilan vererek duyurmaktadır. Bu ilanlarda hangi pozisyona personel alımı yaptığını, aranılan nitelikleri ve nasıl bir iş yaptığınızı tüm detaylarıyla görebilirsiniz.

Elektrik Bakım Teknisyeni:  Mevcut makine ve techizatın üretim ihtiyaçlarını karşılaması için gereken elektrik-elektronik bakım ve onarım faaliyetlerini yapmak.

Genel Nitelikler:

 • Endüstri Meslek Lisesi veya MYO Elektrik, Elektronik bölümlerinden mezunu, (Elektrik mezunu olan adayların Yüksek Gerilim Ehliyeti olması tercih sebebidir).
 • Fabrikalarda en az 2 yıl vardiyalarda sorumluluk almış,
 • Kumanda,sürücüler ve PLC bilgisi olan,
 • Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış, çalışma arkadaşı arayışımız bulunmaktadır.

Araştırma Geliştirme / AR-GE Mühendisi: 

 • Katma değeri yüksek yeni ürünleri geliştirmek, mevcut ürün performanslarını arttırmak, üretimde kaliteyi artırmak, maliyetleri düşürmek  ve maksimum verimlilikte üretmek için  arge faaliyetlerini planlamak ve gerçekleşmesini sağlamak.
 • İşletmede makine verimliliğinin üst düzeyde olması için araştırma ve geliştirme faaliyetleri yaparak yeni yöntem ve metodlar geliştirmek.
 • Yeni hammadde ve alternatif hammadde kaynaklarını bulmak, arge faaliyetleri çerçevesinde teknik çalışmaları gerçekleştirmek.
 • Arge faaliyetleri çerçevesinde geliştirilen yeni ürün proses parametrelerini ve kontrol faaliyetlerini belirlemek ve tanımlamak.

Genel Nitelikler:

 • Üniversitelerin Makine/Metalürji Malzeme Mühendisliği bölümlerinden mezun,
 • İyi seviyede İngilizce dil bilgisine sahip,
 • Bilgisayar kullanım becerileri gelişmiş (Windows, ofis yazılımları),
 • Takım çalışmasına yatkın,
 • Analitik düşünebilen,
 • Alanında 1-3 yıl tecrübeli,
 • Aktif olarak araç kullanabilen çalışma arkadaşları arayışımız bulunmaktadır.
Uzun Dönem Stajer

Çelik Halat İş Başvuru Formu

Çelik Halat iş başvuru formunu yayınlamışsa bunu bilgisayarınıza indirebilir ve yazdırabilirsiniz. Eğer başvurunuzu doğrudan Çelik Halat üzerinden yapmayacaksanız başvuru formuna ihtiyacınız yok. Aşağıdaki bağlantı üzerinden online iş başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

Online İş Başvurusu Linki; Resmi Başvuru Linki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir