BUGSAŞ Personel Alımı ve İş İlanları 2020

BUGSAŞ Personel Alımı ve İş İlanlarıBUGSAŞ İş İlanları & Personel Alımları;

BUGSAŞ bünyesine dahil olmak için yapmanız gerekenleri öğrenebilir, mevcut personel alımlarına ilişkin ilanları aşağıda bulabilirsiniz. BUGSAŞ tüm departmanları için personel alımları yapıyor. Açık pozisyonları ve başvuru aşamalarını yazının devamında görebilirsiniz.

Şirket 9 Ekim 1990 yılında AGSAŞ unvanı altında 1.000.000.000.-TL sermaye ile faaliyete başlamıştır. Bu tarihlerde ülkemizin Doğalgazla tanışması nedeni ile doğalgaz altyapı yatırımları ile dönüşüm sistemlerine yatırım yapılması amaçlanmıştır.

Ankara’da raylı sistemlere yatırım yapılması ile birlikte Şirketin faaliyet sahaları geliştirilmiş ve 27 Nisan 1995 tarihinde EGO ile yapılan sözleşme çerçevesinde ana sözleşmede tadilat yapılmıştır. Bu tadilatla birlikte Şirketin unvanı da BUGSAŞ olarak değiştirilmiştir. Söz konusu değişikliğin tamamlanmasından sonra, 7 Temmuz 1995 tarihinde EGO Genel Müdürlüğü ile imzalanan anlaşma çerçevesinde Ankaray ve Ankara Metrosu İşletmeleri BUGSAŞ tarafından işletilmektedir. Aynı yıl içerisinde Afyon Jeotermal projesi çerçevesinde on bin konutun ısıtılması ile ilgili çalışmalar yapılarak neticelendirilmiştir. Şirketimiz sermayesi 12.03.2013 tarihinde 20.000.000.-TL’ye çıkarılmış olup faaliyetini sürdürmektedir.

BUGSAŞ İş Başvurusu

BUGSAŞ iş başvurusu yapmak için izlemeniz gereken iki adım mevcut. İlki BUGSAŞ bünyesine önceden hazırladığınız CV’nizi ileterek yapılır. İkinci yol ise aşağıda anlatacağımız internet üzerinden yapılan başvurulardır.

BUGSAŞ dönemsel olarak yaptığı personel alımlarını ilan vererek duyurmaktadır. Bu ilanlarda hangi pozisyona personel alımı yaptığını, aranılan nitelikleri ve nasıl bir iş yaptığınızı tüm detaylarıyla görebilirsiniz.

BUGSAŞ İnsan Kaynakları Ana Politikaları:

 • Seçme: Şirketimizin kısa ve uzun vadeli iş planları doğrultusunda planlanmış ve tanımlanmış insan kaynağı ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra şirketimizi geleceğe taşıyacak gelişim potansiyeli olan kişileri, sektörel şartları da göz önüne alarak, seçer ve işe alır.
 • Değerlendirme: Şirketimiz kişilerin ve şirketin gelişimine katkıda bulunmak, üstün performansı ödüllendirmek amacıyla çalışanlarının performansını değerlendirir. Performansın değerlendirilmesi önceden tanımlanmış kriterler doğrultusunda periyodik olarak çalışanların iş performansının ve davranış özelliklerinin ölçülmesidir. Değerlendirme sürecinin sonucunda, üstün performanslı kişilerin ödüllendirilmesinin yanı sıra, yüksek potansiyelli kişilerin tespiti ve çalışanların gelişim ihtiyacının belirlenmesi ve bunların çalışanlarla paylaşılması esas alınır.
 • Geliştirme: Şirketimizin mevcut işlerini daha iyi yapabilmek, değişen koşullara uyum sağlayabilmek ve şirketin gelecekteki yöneticilerini yetiştirebilmek amacıyla çalışanlarını geliştirir. Teknik ve mesleki eğitimleri vermek suretiyle; gelişim fırsatları ve ortamı yaratılarak, çalışanların gelişimlerini sürekli takip etmek her yöneticinin esas görevlerindendir.
 • Kariyer Planlaması: Şirketlerin değişen koşullar altında vizyonlarına ulaşabilmesi ve başarıda sürekliliğin sağlanabilmesi için çalışanların ve organizasyonun sürekli gözden geçirilmesi esastır. Organizasyondaki gelişmelere paralel olarak yüksek potansiyelli adayların yönetim pozisyonlarına getirilmelerinin planlanması, topluluğun sürekli hedeflerindendir. BUGSAŞ işletmesi; Vizyon, hedef ve değerlerini benimsemiş yüksek potansiyelli kişilerin işletme içerisinde değerlendirilmeleri ise şirketimiz için önemli bir öncelik taşımaktadır.
 • Emeklilik: Şirketimize uzun yıllar hizmet vermiş çalışanların çalışma hayatı sonrasında da yaşam kalitesini sürdürebilmesini sağlayacak yaklaşımları geliştirmek, şirket çalışanlarının emeklilik planlarının yapılması diğer ana süreçlerin etkin işleyebilmesi için bir ön koşuldur.

BUGSAŞ Personel Seçimi:

İşletmelerin gereksinim duydukları personelin nitelikleri ve sayısı belirlendikten sonra personel seçimi işlemine geçilir. İşletmemizde personel seçimi üç aşamadan oluşur. Bu aşamalar;

– Aday toplama
– Personel seçimi
– Yerleştirme

BUGSAŞ bünyesinde çalışmak isteyenler için birçok farklı pozisyon ve iş imkanı sunmaktadır. Bunlardan bazıları;

 • Servis operatör sorumluları
 • Teknik servis sorumluları
 • Denetleme şubesi sorumlusu ve yardımcısı
 • Ağır bakım atölyesi için genel başvuru
 • Genel nitelikte şoförler

BUGSAŞ işçi alımı yaparken istediği belgeler;

 1. Nüfus cüzdan fotokopisi
 2. Noter Tasdikli Diploma
 3. Sağlık raporu
 4. KPSS sonuç belgesi
 5. Mesleki yeterlilik belgesi
 6. 6 adet fotoğraf
 7. Adres Beyanı
 8. Askerlik Durum Beyanı (Erkekler için)
 9. Adli sicil kaydı Beyanı
 10. Kan grubu kartı
 11. Aile yardımı bildirimi
 12. Aile durumunu bildirir belge
 13. Etik sözleşme
 14. SGK sigorta nosu belgesi

Engelli, Eski Hükümlü veya Terör Mağduru İşçi alımı için gerekli belgeler ise;

 1. Engelli, eski hükümlü veya terör mağduru belgesi
 2. Nüfus cüzdan fotokopisi
 3. Noter Tasdikli Diploma
 4. Sağlık raporu
 5. KPSS sonuç belgesi
 6. Mesleki yeterlilik belgesi
 7. 6 adet fotoğraf
 8. Adres Beyanı
 9. Askerlik Durum Beyanı (Erkekler için)
 10. Adli sicil kaydı Beyanı
 11. Kan grubu kartı
 12. Aile yardımı bildirimi
 13. Aile durumunu bildirir belge
 14. Etik Sözleşme
 15. SGK Sigorta nosu belgesi

BUGSAŞ İş Başvuru Formu

BUGSAŞ iş başvuru formunu yayınlamışsa bunu bilgisayarınıza indirebilir ve yazdırabilirsiniz. Eğer başvurunuzu doğrudan BUGSAŞ üzerinden yapmayacaksanız başvuru formuna ihtiyacınız yok. Aşağıdaki bağlantı üzerinden online iş başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

Online İş Başvurusu Linki; Resmi Başvuru Linki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir