Bimeks Personel Alımı ve İş İlanları 2019

Bimeks Personel Alımı ve İş İlanlarıBimeks İş İlanları & Personel Alımları;

Bimeks bünyesine dahil olmak için yapmanız gerekenleri öğrenebilir, mevcut personel alımlarına ilişkin ilanları aşağıda bulabilirsiniz. Bimeks tüm departmanları için personel alımları yapıyor. Açık pozisyonları ve başvuru aşamalarını yazının devamında görebilirsiniz.

1990 yılında Mehmet Murat Akgiray ve Ahmet Vedat Akgiray kardeşler tarafından kuruldu. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte şirket; bilişim teknolojisi, tüketici elektroniği, beyaz eşya ve küçük ev aletleri gibi ürünleri satmaya başladı. 2011 yılının Nisan ayında halka açılarak Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlayan ilk teknoloji perakende şirketi oldu. Toplam cirosu 2011 yılında 396 milyon TL olan Bimeks, Eylül 2013’te büyük bir satın almaya giderek Dixons Retail PLC’ye ait olan Electro World’ün Türkiye kolunun %100’ünü satın aldı. Kasım 2013’te ise, Electro World ile birleşmiş ve Electro World, Türkiye’deki mağazalarının tamamını Bimeks’e devretti. Böylece Electro World’ün Türkiye’deki faaliyetleri tamamen son bulmuş oldu. Ardından Türkiye’de faaliyet gösteren teknoloji perakende zinciri Fransız Darty’nin ise Türkiye’deki mağazalarından 28’ini satın alarak bünyesine kattı. 2016 yılının Aralık ayı itibarı ile Türkiye’nin 60 ilinde 135 mağazası vardır.

Bimeks İş Başvurusu

Bimeks iş başvurusu yapmak için izlemeniz gereken iki adım mevcut. İlki Bimeks bünyesine önceden hazırladığınız CV’nizi ileterek yapılır. İkinci yol ise aşağıda anlatacağımız internet üzerinden yapılan başvurulardır.

Bimeks dönemsel olarak yaptığı personel alımlarını ilan vererek duyurmaktadır. Bu ilanlarda hangi pozisyona personel alımı yaptığını, aranılan nitelikleri ve nasıl bir iş yaptığınızı tüm detaylarıyla görebilirsiniz.

Bimeks İnsan Kaynakları politikası; şirketin vizyonu, misyonu ve değerleriyle uyumlu İnsan Kaynakları stratejileri ve uygulamaları geliştirip iyi seçilmiş, motive edilmiş, eğitilmiş bir insan gücü oluşturmak ve bu gücün sürekliliğini sağlayarak şirketin hedeflediği sonuçlara ulaşmasına destek olmaktır. Bu sebeple sık sık farklı pozisyonlar için personel alımları yapmaktadır.

 Satış Danışmanı: Mağazalarımızda, aktif olarak satış yapacak, müşteri memnuniyetini sağlayacak, mağazada satışa sunulan ürünleri teslim alacak ve takibini yapmaktan sorumlu olacaksınız.

Genel Nitelikler:

– Üniversite öğrencisiyseniz,
– Part time çalışmak istiyorsanız,
– Mağazalarımızdaki hareketli ve dinamik ortama ayak uydurabileceğinizi düşünüyorsanız,
– Tercihen daha önce Satış Danışmanlığı deneyiminiz varsa,
– Heyecanlı, sabırlı, kendine güvenen bir gençseniz ve dış görünümünüze dikkat ediyorsanız,
– Teknolojik gelişmeleri takip etmekten keyif alıyorsanız,
– Müşteri ile iletişim kurmaktan hoşlanıyor ve müşteri sorunlarını çözebileceğinize inanıyorsanız.

Çağrı Merkezi Uzmanı: Müşterilerimizden gelen çağrıları karşılayacak, satış sonrası hizmet prosedürlerimiz ve tüketici hakları konusunda müşterilerimize bilgilendirme yapacak, gerektiğinde ilgili birimlere yönlendirme yapacak ve ilgili birimlerin organize edilmesini sağlayacak, iş ortaklarımızla işbirliği yaparak çözüm üreteceksiniz.

Genel Nitelikler:

  • En az lise mezunuysanız,
  • Çağrı Merkezi ya da Müşteri Hizmetleri konusunda deneyiminiz varsa,
  • Ses tonu ve diksiyonunuz düzgünse,
  • Sabırlı ve çözüm üretme yeteneğine sahipseniz,
  • İş takibi konusunda disiplinli olduğunuzu düşünüyorsanız,
  • Home office (evden çalışma) olarak çalışabilecekseniz, (haftasonu dahil 17:00-22:00 saatleri arası)
Reyon Sorumlusu

Bimeks İş Başvuru Formu

Bimeks iş başvuru formunu yayınlamışsa bunu bilgisayarınıza indirebilir ve yazdırabilirsiniz. Eğer başvurunuzu doğrudan Bimeks üzerinden yapmayacaksanız başvuru formuna ihtiyacınız yok. Aşağıdaki bağlantı üzerinden online iş başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

Online İş Başvurusu Linki; Resmi Başvuru Linki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir