BİM İş Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

BİM İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

BİM marketleri artık tüm şehirlerimizde sıklıkla görülüyor. Hatta  neredeyse mahalle bakkallarının bile yerini alan ve ülkenin 81 ilinde yaklaşık 6100 mağazası ile karşımıza çıkmaktadır. Bu kadar çok yaygınlaştığı ve sürekli yeni marketleri de açıldığı için BİM marketleri sıklıkla her eğitim grubundan farklı kategorilerde sıklıkla personel alımları yapmaktadır. Peki BİM Marketlere iş başvuruları nasıl yapılır?

BİM marketlerinde çalışmak için ilk olarak iki ana şart aranmaktadır;

  • 18 yaşını doldurmuş olmak
  • Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış olmak. ( İstisnalar dışında)

BİM marketlerine başvurunuzu yaparken hem internet siteleri üzerinden online başvuru yapabilir hem de en yakınınızdaki BİM marketlere giderek form doldurup orada bırakabilirsiniz.

Online Başvurularınız sırasında size toplamda 14 adet bilgi almak üzerine basit sorular yöneltilmektedir. Bu sorular kişisel bilgilerinize ek olarak eğitim durumuz, askerlik durumunuz ve çalışmak istediğiniz bölüm ile ilgilidir. Online Başvuru yapmak isterseniz buradan resmi başvuru linkine ulaşabilirsiniz.

BİM İş Başvuru Formu:

Aşağıda görmüş olduğunuz Başvuru Formu ise biraz daha ayrıntılı bilgi vermenizi isteyen formlardır ve bunlara en yakınınızdaki BİM marketlerden ulaşabilirsiniz.

Bu formun ilk kısmında kişisel bilgileriniz ve ailenizle ilgili sorular yer almaktadır. İkinci kısımda ise yine sizle ilgili biraz daha genel sorular yer almaktadır. (bilgisayar kullanımı, ehliyet, herhangi bir hastalık vs) Arka kısımda ise eğer varsa eğitim bilgileriniz, yabancı dil bilgileriniz, iş deneyimleriniz ve bunlarla ilgili referanslara yönelik biraz daha profesyonel sorular bulunmaktadır. Son olarak hangi pozisyona başvurmak istediğiniz ve arzu ettiğiniz maaş miktarı ile birlikte form bitmektedir.

BİM’de Bulunan Pozisyonlar

  • Mağaza Satış Personeli
  • Depo Personeli
  • Mağaza Müdür ve Müdür Yardımcıları

Genel hatlarıyla bu pozisyonlarda çalışacak olan kişilerin mağaza içindeki görev ve sorumlulukları;

  • Müşterileri güler yüz ile karşılamak ve uğurlamak
  • Ürün, etiket fiyat kontrollerinin reyonda ve kasa noktasında yapılmasını sağlamak,
  • Ürünlerin reyonlarda sürekli standartlara uygun olarak bulunmasını sağlamak,
  • Sorumlu olduğu reyonda bulunan ürünlerin stok ve sipariş yönetimini sağlamak.

şeklindedir. Tüm pozisyonları inceleyerek ayrıntılı bilgi almak ve tüm illerdeki açık poziyonları öğrenmek için BİM Personel Alımı ilanına ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir