Apple Personel Alımı ve İş İlanları 2019

Apple Personel Alımı ve İş İlanlarıApple İş İlanları & Personel Alımları;

Apple bünyesine dahil olmak için yapmanız gerekenleri öğrenebilir, mevcut personel alımlarına ilişkin ilanları aşağıda bulabilirsiniz. Apple tüm departmanları için personel alımları yapıyor. Açık pozisyonları ve başvuru aşamalarını yazının devamında görebilirsiniz.

Apple Inc. ya da eski adıyla Apple Computer, Inc., merkezi Cupertino’da bulunan; tüketici elektroniği, bilgisayar yazılımı ve kişisel bilgisayar tasarlayan, geliştiren ve satan Amerikan çok uluslu şirkettir. En bilinen donanım ürünleri Mac serisi bilgisayarlar, iPod müzik çalar, iPhone akıllı telefon, iPad tablet bilgisayar ve Apple Watch adlı akıllı saattir. Yazılımları arasında ise OS X ve iOS işletim sistemleri, iTunes medya tarayıcısı, Safari internet tarayıcısı ile iLife ve iWork paketleri yer almaktadır. Şirket 1 Nisan 1976 yılında kurulmuş ve 3 Ocak 1977’de Apple Computer, Inc. adıyla anonim şirket haline gelmiştir. İsminde yer alan “Computer” (Bilgisayar) kelimesi 9 Ocak 2007’de iPhone tanıtımıyla birlikte tüketici elektroniğine yönelimlerini yansıtması amacıyla kaldırılmıştır. Apple, Samsung Electronics’den sonra ciro açısından dünyanın en büyük ikinci bilgi teknolojileri şirketi; Samsung ve Nokia’dan sonra da dünyanın en büyük üçüncü cep telefonu üreticisidir. Fortune dergisi Apple’ı, 2008 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde ve 2008 yılından 2012 yılına kadar dünya çapında en çok rağbet gören şirket olarak nitelendirmiştir.

2012 Kasım ayı itibarıyla Apple’ın App Store ve iTunes Store online mağazalarına ek olarak 14 farklı ülkede 394 perakende satış mağazası bulunmaktadır. Borsa değeri açısından Apple 2012’nin Eylül ayından itibaren Dünyanın en değerli şirketi olmuştur. 29 Eylül 2012 tarihi itibarıyla şirkette dünya çapında 72.800 devamlı tam zamanlı çalışan işçi ile 3,300 geçici tam zamanlı işçi çalışmaktadır. 2015’in Nisan ayından itibaren dünya çapındaki yıllık geliri toplamda 130,28 milyar dolardır. 2013 yılının Mayıs ayında Apple geçen yıla göre 11 numara yükselerek Fortune 500 listesinde 6. sırayla ilk kez ilk onda yer almıştır. Türkiye’deki distribütörlüğünü Bilkom ve INDEX Bilgisayar yönetmektedir.

Apple İş Başvurusu

Apple iş başvurusu yapmak için izlemeniz gereken iki adım mevcut. İlki Apple bünyesine önceden hazırladığınız CV’nizi ileterek yapılır. İkinci yol ise aşağıda anlatacağımız internet üzerinden yapılan başvurulardır.

Apple dönemsel olarak yaptığı personel alımlarını ilan vererek duyurmaktadır. Bu ilanlarda hangi pozisyona personel alımı yaptığını, aranılan nitelikleri ve nasıl bir iş yaptığınızı tüm detaylarıyla görebilirsiniz.

Operasyon Eksperi: Operasyon Eksperi olarak, en yeni Apple ürününü elinize almanın verdiği keyfi herkesten iyi bilirsiniz. Aynı keyfi müşterilerinizin de yaşamasını sağlamak size bağlıdır. Ekibinize kılavuzluk edip mentorluk yaparak değişen taleplere yetişmelerine yardımcı olursunuz. Ayrıca her ürünün ve demo aygıtının gereken yerde bulunmasını sağlarsınız. Organizasyon becerileriniz ve işinize duyduğunuz tutku Apple Store’un çabasının temelini oluşturur: İnsanları sevdikleri ürünlerle buluşturmak.

İş Tanımı:

Operasyon Eksperi olarak, ekibinizle birlikte ürünleri tedarik zincirinin son halkasına, yani müşterilerin ellerine ulaştırmak gibi inanılmaz bir sorumluluğu üstlenirsiniz. Ürünlerden, parçalardan, araçlardan, malzemelerden ve diğer her şeyden oluşan mağaza envanteri sizin sorumluluğunuzdadır. Ekibinizin ürünlerin stokta bulunmasını sağlaması, envanter görevlerini yerine getirmesi ve stok deposunu yeni ürünler geldikçe düzenli tutması için gereken destek, bilgi ve kaynakları sunarsınız. Yönetim ve liderlik ekipleriyle sürekli temas halinde kalırsınız. Ürünlerin ve parçaların durumuyla ilgili verileri paylaşırsınız. Heyecan verici yeni ürünler geldiğinde, onları ilk açan ve tüm mağaza ekibine tanıtan kişi siz olursunuz. Ürünlerimizi üreten Apple; onları müşterilere ulaştırarak asıl mucizeyi gerçekleştiren ise sizsiniz.

Genel Nitelikler:

 • Değişen koşullardan hızlı düşünebilme ve sorun çözme yeteneği
 • Rol model olarak ya da bir gruba yol göstererek liderlik becerilerini sergileme
 • Her durumda hızla analiz edebilecek güçlü organizasyon becerisi
 • Her hafta birden fazla envanter son teslim tarihiyle karşılaşabilir ve bu tarihlere uymak için çok yoğun çalışabilirsiniz.
 • Stok deposundaki ürünlere güvenli bir şekilde erişilmesini ve stok hareketlerinin güvenli bir şekilde yapılmasını sağlamak için kurallara istekli bir şekilde uymalısınız.
 • Esnek çalışma saatlerine uyum sağlamalısınız; çalışma saatleriniz işin ihtiyaçlarına bağlı olacaktır.

Mağaza Lideri: Her geçen gün daha fazla insan Apple’ı keşfediyor ve ürünlerimize hayatlarında yer bulmak için mağazalarımızı ziyaret ediyor. Bir Mağaza Lideri olarak, bu dinamik ortamda müşterilerimizle ilgilenecek ekipleri oluşturan ve yöneten kişi sizsiniz. Bu pozisyonda, müşterilerin ürün sahibi olmalarına, yeni bilgiler öğrenmelerine, teknik destek almalarına ve iş çözümleri bulmalarına yardımcı olan çalışanlarınıza liderlik edersiniz. Hızla uyum sağlayan esnek yapınızla, sürekli değişen bir ortamda ekiplerinizin çeşitli ihtiyaçlarını dengelerken sakinliğinizi korursunuz.

İş Tanımı: Bir Mağaza Lideri olarak, farklı ekiplere mağazanın çeşitli iş alanlarında ölçülebilir sonuçlar elde etmeleri için ilham verirsiniz. Müşterilerin ihtiyaçlarını keşfeden ve Apple’a sadakat oluşturacak çözümler sunan bir satış ekibinin liderisiniz. Teknik ekibiniz müşterilerin Apple’a ve ürünlerine duydukları güvenin devam etmesini sağlar. Kurumsal müşteriler ekibiniz, Apple deneyimini iş dünyasındaki müşterilere ulaştırır. Eğitim personeli ise, müşterilere Apple ürünlerinden en fazla nasıl fayda sağlayabileceklerini öğretir. Konusuna hakim ve bilgili bir ekip oluşturarak işlerin bu şekilde yürümesini sağlayan sizsiniz. Ekip oluşturmanın yanı sıra, ürünler, lansmanlar, programlar ve farklı inisiyatifler çevresinde insanların heyecan duymasını sağlarsınız. İletişim ve gizlilikle ilgili yüksek standartlarımızı korumakla sorumlusunuz. Çalışanlarınızı, Apple’la kurulan bağı güçlendirecek müşteri deneyimleri yaratmaya teşvik ederek, ölçülebilir sonuçlar elde eder, hem de müşterilerin yaşamlarını zenginleştirmeye yardımcı olursunuz.

Genel Nitelikler:

 • Müşteri sadakatini oluşturacak olumlu müşteri deneyimlerini yönetme ve ölçülebilir sonuçlar elde etme becerisine sahip olmak
 • Dinamik ve değişken bir çalışma ortamında farklı iş gruplarını yönetebilme becerisine sahip olmak
 • Yönettiğiniz ekiplere Apple vizyonunu açık bir şekilde aktarabilmenizi sağlayacak güçlü iletişim becerilerine sahip olmak
 • Min. 5 yıl müşteriyle birebir ilişkide bulunulan bir satış ortamında liderlik deneyimine sahip olmak.
 • Farklı sektörlerde iş deneyimine sahip olmak – Perakende sektöründe çalışmış olmak ön koşul değildir.
 • Apple teknolojisini ve ürünlerini öğrenme konusunda istekli olmak.
 • Çok iyi derecede İngilizce bilgisi (yazılı ve sözlü) ve yerel dile hakimiyet. Birden fazla dil bilmek tercih sebebidir.
 • Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilmek; çalışma saatleriniz işin ihtiyaçlarına bağlı olacaktır.
Kurumsal Müşteriler Eksperi

Apple İş Başvuru Formu

Apple iş başvuru formunu yayınlamışsa bunu bilgisayarınıza indirebilir ve yazdırabilirsiniz. Eğer başvurunuzu doğrudan Apple üzerinden yapmayacaksanız başvuru formuna ihtiyacınız yok. Aşağıdaki bağlantı üzerinden online iş başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

Online İş Başvurusu Linki; Resmi Başvuru Linki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir