Alp Havacılık Personel Alımı ve İş İlanları 2019

Alp Havacılık Personel Alımı ve İş İlanları Alp Havacılık İş İlanları & Personel Alımları;

Alp Havacılık bünyesine dahil olmak için yapmanız gerekenleri öğrenebilir, mevcut personel alımlarına ilişkin ilanları aşağıda bulabilirsiniz. Alp Havacılık tüm departmanları için personel alımları yapıyor. Açık pozisyonları ve başvuru aşamalarını yazının devamında görebilirsiniz.

Alp Havacılık, Havacılık ve Uzay sanayisine münhasır ve bu sanayinin yüksek kalite, mühendislik ve üretim standartları altında, ağırlıklı olarak uçuş kritik/döner komponent, asamble ve alt sistem imalatı yapan bir özel teşebbüs firmasıdır. Alp Havacılık, müşterilerin kalite ve zamanında teslim beklentilerinin arttığı küresel arenada, etkin operasyonları, yalın üretim yöntemleri, güçlü kalite, mühendislik ve test altyapısı sayesinde başarıyla rekabet etmekte, sektörün dünya liderleri ile önde gelen programlarda işbirliği yapmaktadır.

Alp Havacılık, UTC ACE Gold Programı kapsamında yer almakta olup, tüm üretim ve yönetim hücreleri en üst düzey olan altın seviyesine ulaşmıştır.

5746 Sayılı Araştırma ve Geliştirme Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında Yasa kapsamında T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na yapılan başvuru neticesinde, Alp Havacılık “AR-GE merkezi belgesini almaya hak kazanmış, 14 Kasım 2013 tarihi itibarı ile AR-GE merkezi olmuş, bu sayede Uluslararası Mühendislik Merkezi olarak milli ve uluslararası programlarda daha da önemli roller almasının önü açılmıştır.

Alp Havacılık İş Başvurusu

Alp Havacılık iş başvurusu yapmak için izlemeniz gereken iki adım mevcut. İlki Alp Havacılık bünyesine önceden hazırladığınız CV’nizi ileterek yapılır. İkinci yol ise aşağıda anlatacağımız internet üzerinden yapılan başvurulardır.

Alp Havacılık dönemsel olarak yaptığı personel alımlarını ilan vererek duyurmaktadır. Bu ilanlarda hangi pozisyona personel alımı yaptığını, aranılan nitelikleri ve nasıl bir iş yaptığınızı tüm detaylarıyla görebilirsiniz.

Alp Havacılık İnsan Kaynakları Politikası:

Dünyadaki gelişime paralel olarak, değişen koşullara uyum sağlamak, aynı zamanda küresel rekabet koşulları altında yüksek teknolojileri ve yeni fırsatlarını iş hayatına yansıtabilmek bilinciyle, Alp Havacılık, bünyesinde gelişime açık İnsan Kaynakları Politikası uygulamakta olup; Türkiye’de en çok tercih edilen işverenler arasındadır.

İnsan kaynakları politikamızı oluşturan temel unsurlar; çalışanlarımıza değer vermek, profesyonel bir iş ortamı sunmak, çalışanlarımızın motivasyonunu artırmak, ihtiyaç ve taleplerine karşılık vermek, sosyal iletişim ağını ve şirket bağlılığını kuvvetlendirmek;  etkin, yenilikçi, faydalı ve sorumluluk bilinciyle insan kaynakları süreçlerini yönetmek ve gerçekleştirmektir.

Alp Havacılık olarak, havacılık ve uzay sanayisindeki konumumuzu ve başarımızı ve global boyutta emin adımlarla ilerletirken, Alp Havacılık Kültürü ve değerlerinin sürekli, daimi kılındığı bir çalışma ortamının oluşmasını, insan kaynakları süreçlerinde stratejik planlama ve hedeflemelerimiz doğrultusunda sürekli gelişmeyi ve ilerlemeyi hedefleyen bir yol belirleyip, sahip olduğumuz iş gücünü nitelikli, yetenekli yeni çalışanların katılımıyla güçlendirmeyi hedef alıyoruz.

Alp Havacılık 2018 yılı itibariyle 1000 kişiye yaklaşan kadrosu ile, bünyesinde yer alan “Akademi” çatısı altında yürüttüğü gelişim programları ile, çalışanlarının gelişimlerini destekleyerek, çalışanlarını geleceğe hazırlamaktadır.

CNC Torna Operatörü: Şirketin yasal zorunluluklar, sahip olduğu uluslararası sertifikasyonlar, müşteri özel istekleri ve iç normlar çerçevesinde, talaşlı imalat kapsamında yer alan torna işlemine girecek parçaların hazırlanmış iş emirleri, proses planları ve diğer ilgili dökümanlar doğrultusunda üretilmesi amacı ile istenilen kalite ve zamanda parçanın belirlenmiş tezgahlarda tornalanma prosesini gerçekleştirmek.

Genel Nitelikler:

 • Endüstri Meslek Lisesi veya Meslek Yüksek Okulu Mezunu ( Tercihen Torna-Tesviye, Makina vb. bölümlerden mezun )
 • Takım Çalışmasına yatkın,
 • Minimum 2 yıl tecrübeli,
 • Askerlik görevini tamamlamış,
 • Vardiyalı sistemde çalışabilecek adaylarımızın başvuruları değerlendirilecektir.

Teknik Ressam: Şirketin prosedür ve yönetmelikleri doğrultusunda, üretimi yapılacak parçaların taahhüt edilen zaman, adet ve kalitede üretim yapılmasını sağlamak amacı ile operasyon sayfalarının ve fikstürlerinin hazırlanmasına destek olmak, ihtiyaç duyulan 2D teknik resimleri hazırlamak.

Genel Nitelikler:

 • Meslek Yüksek Okullarının Makina ile ilgili bölümlerinden mezun,
 • Metal imalat sektöründe detay çizim konusunda tecrübeli,
 • İmalat teknikleri ve çeşitli imalat sanayilerinde kullanılan malzemelerin bilgisine sahip, imalat süreçlerini takip edebilen,
 • Teknik resim standartlarına hakim,
 • Ölçü aletlerini kullanabilen,
 • İleri düzeyde AUTOCAD ve INVERTOR kullanan,
 • Askerlik görevini tamamlamış.
Genel Başvuru

Alp Havacılık İş Başvuru Formu

Alp Havacılık iş başvuru formunu yayınlamışsa bunu bilgisayarınıza indirebilir ve yazdırabilirsiniz. Eğer başvurunuzu doğrudan Alp Havacılık üzerinden yapmayacaksanız başvuru formuna ihtiyacınız yok. Aşağıdaki bağlantı üzerinden online iş başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

Online İş Başvurusu Linki; Resmi Başvuru Linki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir