Alarko Personel Alımı ve İş İlanları 2020

Alarko Personel Alımı ve İş İlanlarıAlarko İş İlanları & Personel Alımları;

Alarko bünyesine dahil olmak için yapmanız gerekenleri öğrenebilir, mevcut personel alımlarına ilişkin ilanları aşağıda bulabilirsiniz. Alarko tüm departmanları için personel alımları yapıyor. Açık pozisyonları ve başvuru aşamalarını yazının devamında görebilirsiniz.

1954 yılında, İshak Alaton ve Üzeyir Garih tarafından, bir kolektif şirket olarak kurulan ve 1973 yılında holdingleşen Alarko; 1974 yılında halka açıldı. Bugün, 60 yılı aşkın köklü geçmişi, 5 farklı faaliyet alanı, uluslararası yabancı ortaklıklar olmak üzere toplam 24 kuruluşu, 7.000 çalışanı ve 2015 sonu itibariyle yaklaşık 2,5 milyar TL kombine cirosu ile Türkiye’nin önde gelen sanayi kuruluşlarından biridir.

Alarko İş Başvurusu

Alarko iş başvurusu yapmak için izlemeniz gereken iki adım mevcut. İlki Alarko bünyesine önceden hazırladığınız CV’nizi ileterek yapılır. İkinci yol ise aşağıda anlatacağımız internet üzerinden yapılan başvurulardır.

Alarko dönemsel olarak yaptığı personel alımlarını ilan vererek duyurmaktadır. Bu ilanlarda hangi pozisyona personel alımı yaptığını, aranılan nitelikleri ve nasıl bir iş yaptığınızı tüm detaylarıyla görebilirsiniz.

Personel Memuru:

 • İşe giren, çalışan ve işten ayrılan personele ait işlemlerin yürütülmesi.
 •  Puantajların hesaplanması, sisteme girilip gerekli raporların alınması.
 •  Bordro/Personel Özlük ve tahakkuk işlemlerinin yürütülmesi.
 •  Resmî kurum ve kuruluşlarla ilgili yasal süreçlerin sorunsuz olarak yürütülmesi.
 •  Personel yıllık izin takibinin yapılması.

Genel Nitelikler:

 • Üniversitelerin 4 yıllık İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden mezun,
 • En az 2 yıl personel ve özlük işleri alanında deneyim sahibi olan,
 • İş hukuku ve sosyal güvenlik mevzuatı konularında bilgi sahibi,
 • Tercihen İngilizce yabancı dilbilgisine sahip,
 • MS Office programlarını iyi seviyede kullanabilen,
 • Yurtiçi ya da yurtdışı seyahat engeli olmayan,
 • Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olmak.

Montaj İşçisi:

 • Hazırlanmış ve işe göre düzenlenmiş hareketli, hatlarında seri veya parti tipi üretim süreçlerinde montaj-demontaj işlerini yapmak

Genel Nitelikler:

 • Üniversitelerin iki yıllık MYO ya da Teknik Liselerin ”İKLİMLENDİRME-SOĞUTMA, METAL İŞLERİ, TORNA-TESVİYE KALIPÇILIK veya ELEKTRİK ”  bölümlerinden mezun,
 • Tercihen İklimlendirme, Soğutma ve Su Basınçlandırma sektöründe deneyimi olan,
 • Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış.
İthalat İhracat Elemanı
Taahhüt sektöründe faaliyet gösteren Alarko Taahhüt Grubu olarak merkez ofisimizde Lojistik Departmanı’nda görev alacak aşağıdaki niteliklere sahip ‘İthalat/İhracat Elemanı’ aramaktayız.

İş Tanımı: İhracat evraklarını düzenlemek ve işin takibini yapmak, Sistem kaydını oluşturmak, raporlamasını yapmak ve ilgili birimlerle paylaşmak, İthalat evraklarının takibini, kontrolünü, ilgili birimlerle paylaşımını sağlayarak işin takibini, raporlamasını yapmak, ilgili birimlerle paylaşmak, Ödeme takibi yapmak, Akreditif yapmak.

Genel Nitelikler: Üniversitelerin Uluslararası Ticaret/Dış Ticaret/İşletme/İktisat bölümlerinden mezun, Dış Ticaret alanında kurs eğitimi almış, İyi derecede İngilizce bilen, MS Office programlarına hakim, Dış ticaret alanında tecrübeli, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış olmak, Takım çalışmasına yatkın, proaktif, iş takibi konularına yatkın.

Yönetici Sekreteri
ALARKO Şirketler Topluluğu Holding Finansman Koordinatörlüğü bünyesinde görev almak üzere aşağıdaki özelliklere sahip “YÖNETİCİ SEKRETERİ” aranmaktadır.

İş Tanımı Üst Yönetimin günlük ofis, telefon ve toplantı trafiğinin yönetilmesini sağlamak, Üst Yönetimin ajandasını takip etmek ve görüşmeleri organize etmek, Üst Yönetimin Yurtiçi ve Yurtdışı seyahat organizasyonlarını planlamak, Üst Yönetimin yazılı iletişim, doküman yönetimi ve takibini sağlamak, Üst Yönetimi her konuda asiste etmek.

Genel Nitelikler: Üniversitelerin ilgili bölümlerinden, tercihen Büro Yönetimi ve Sekreterlik bölümünden mezun, Konusunda, en az 3 yıl deneyim sahibi, İyi derecede İngilizce bilen, MS Ofis Programlarını etkin şekilde kullanabilen, Planlama, organizasyon ve koordinasyon becerileri yüksek, Sözlü ve yazılı iletişim becerileri güçlü ve sonuç odaklı, Yüksek temsil yeteneği ve diksiyon becerisine sahip, Analitik düşünme becerisine sahip,

Alarko İş Başvuru Formu

Alarko iş başvuru formunu yayınlamışsa bunu bilgisayarınıza indirebilir ve yazdırabilirsiniz. Eğer başvurunuzu doğrudan Alarko üzerinden yapmayacaksanız başvuru formuna ihtiyacınız yok. Aşağıdaki bağlantı üzerinden online iş başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

Online İş Başvurusu Linki; Resmi Başvuru Linki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir