Adalet Bakanlığı Personel Alımı ve İş İlanları 2019

Adalet Bakanlığı Personel Alımı ve İş İlanları Adalet Bakanlığı İş İlanları & Personel Alımları;

Adalet Bakanlığı bünyesine dahil olmak için yapmanız gerekenleri öğrenebilir, mevcut personel alımlarına ilişkin ilanları aşağıda bulabilirsiniz. Adalet Bakanlığı tüm departmanları için personel alımları yapıyor. Açık pozisyonları ve başvuru aşamalarını yazının devamında görebilirsiniz.

Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı, Türkiye hükûmetine bağlı olarak çalışan ve yargı işlerinden sorumlu olan bakanlık. Mevcut hükûmetin Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’dur.

Adalet Bakanlığı İş Başvurusu

Adalet Bakanlığı iş başvurusu yapmak için izlemeniz gereken iki adım mevcut. İlki Adalet Bakanlığı bünyesine önceden hazırladığınız CV’nizi ileterek yapılır. İkinci yol ise aşağıda anlatacağımız internet üzerinden yapılan başvurulardır.

Adalet Bakanlığı dönemsel olarak yaptığı personel alımlarını ilan vererek duyurmaktadır. Bu ilanlarda hangi pozisyona personel alımı yaptığını, aranılan nitelikleri ve nasıl bir iş yaptığınızı tüm detaylarıyla görebilirsiniz.

Genel Şartlar;

  • Türk vatandaşı olmak,
  • İlk defa atanacaklar için yapılacak sınavın son başvuru günü olan 24 Ekim 2017  tarihinde 657 sayılı Kanunun 40 ıncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak ve merkezî sınavın (lisans mezunları için KPSS-2016, önlisans ve ortaöğretim mezunları için KPSS-2016) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak,(lisans, önlisans ve ortaöğretim mezunları için 1 Ocak 1981 ve sonra doğumlu olanlar)
  • Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
  • 657 sayılı Kanunun değişik 48/1-A/5 bendinde sayılan suçlardan mahkûm olmamak,
  • 657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,
  • Kamu haklarından mahrum olmamak,
  • Arşiv araştırması sonucu olumlu olmak.

Başvuracak adaylarda aranan şartlar ise devlet memurluğu şartlarının dışında; avukat başvuruları için hukuk fakültesinden mezun olmak ve avukatlık ruhsatına sahip olmak. İstatistik lisans bölümünden mezun olanlar ise istatistik kadrosu için müracaat edecek. Şoför ve hizmetli olmak için en az lise veya dengi okul mezunu, psikologlar için psikoloji lisans bölümünden mezun olmak ve sosyal çalışmacı adayları için de sosyal hizmet veya sosyal hizmetler lisans bölümlerinin birinden mezun olmak gerekiyor. 200 personel alımı için son başvuru tarihi ise mayıs ayının sonu.

Adalet Bakanlığı ayrıca Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü için ceza infaz kurumlarında sözleşmeli pozisyonda istihdam edilmek üzere 6 bin 681 infaz ve koruma memuru, 49 ceza infaz kurumu kâtibi, 223 sağlık memuru, 185 teknisyen, 266 şoför, 42 aşçı, 21 kaloriferci olmak üzere toplam 7 bin 467 personel alımı da yapacak. Bakanlığı bu kadrolar için 76 bin 600 aday uygulamalı sınava çağrılacak. Uygulamalı sınavda başarılı olanlar arasından da 22 bin 401 aday sözlü sınava çağrılacak. Başvuracak adaylarda KPSS’den en az 70 puan almak, 18 yaşını doldurmuş olmak, infaz ve koruma memurları için 30 yaşını bitirmemiş olmak diğer kadrolar için de 35 yaşını bitirmemiş olmak dışında kadrolara göre aranan özel şartlar ise şöyle: Sözleşmeli infaz ve koruma memurluğu ve şoförlük için en az lise veya dengi okul mezunu, ceza infaz kurumu kâtipliği için fakülte veya yüksekokul, sağlık personeli için hemşirelik, toplum sağlığı veya acil tıp teknisyenliği bölümlerinden mezun olma şartı aranıyor. Bu kadrolara son başvuru tarihi ise 11 Haziran.

Adalet Bakanlığı İş Başvuru Formu

Adalet Bakanlığı iş başvuru formunu yayınlamışsa bunu bilgisayarınıza indirebilir ve yazdırabilirsiniz. Eğer başvurunuzu doğrudan Adalet Bakanlığı üzerinden yapmayacaksanız başvuru formuna ihtiyacınız yok. Aşağıdaki bağlantı üzerinden online iş başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

Online İş Başvurusu Linki; Resmi Başvuru Linki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir